Na Ukrainie coraz bliżej wprowadzenie do obrotu konopi w celach medycznych

Konopia Ukraina

W ostatni dzień czerwca odbyło się spotkanie Komisji do spraw zdrowia społeczeństwa i ubezpieczeń medycznych na Ukrainie. Konopie w celach medycznych coraz bliżej.

Głównym tematem spotkania były rozważania nad wprowadzeniem do sprzedaży konopi medycznej. 

Projekt proponuje umożliwienie ograniczonego, przejrzystego i kontrolowanego obrotu konopiami indyjskimi do celów medycznych i naukowych.  

Jednocześnie zaproponowane zostało wprowadzenie ścisłej kontroli tego obrotu, wprowadzając: elektroniczny rejestr wszystkich leków i ich wydawanie wyłącznie na receptę elektroniczną;  licencjonowanie jakiejkolwiek działalności związanej z obrotem marihuaną medyczną;  raportowanie i przekazywanie informacji organom regulacyjnym. 

Źródło: Oficjalna strona internetowa Rady Najwyższej na Ukrainie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Znamy los samolotu An-26. Doszło do katastrofy

wt. lipiec 6 , 2021
Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji poinformowało, że wrak samolotu został znaleziony w pobliżu wioski Palana, w odległości 3,8 km od lotniska. Dzisiaj rano rosyjscy ratownicy poinformowali o zniknięciu samolotu An-26, który wykonywał lot pasażerski z Pietropawłowska Kamczackiego do wsi Palana. Na pokładzie samolotu przebywały 22 osoby, w tym jedno dziecko […]