Kijów oskarżył Moskwę o ataki hakerskie na strony internetowe Ministerstwa Obrony i Marynarki Wojennej

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach hakerskich na własną stronę internetową i portal Marynarki Wojennej Ukrainy. W Kijowie  mówią, że za to odpowiada Moskwa.

Rosyjscy hakerzy zaatakowali portal ukraińskiej marynarki wojennej i opublikowali fałszywe doniesienia o szkoleniach Sea Breeze. Ministerstwo Obrony nazwało to celową operacją informacyjną Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie.

„Obecnie zagrożenie zostało wyeliminowane, prace serwisu Marynarki Wojennej zostaną wznowione w najbliższej przyszłości. … Obecnie uprawnione jednostki pracują nad aktualizacją resortowych zasobów w Internecie na odpowiednim poziomie ochrony” – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Również 6 lipca miały miejsce cyberataki, które uderzyły w strony internetowe prezydenta, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i innych władz publicznych.

W ostatnim czasie przeprowadzono również szereg cyberataków na obiekty w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańscy eksperci ds. cyberbezpieczeństwa uważają, że grupa hakerów, która przeprowadziła serię ostatnich cyberataków w Stanach Zjednoczonych, działa z Rosji. Waszyngton ostrzega, że ​​może podjąć działania przeciwko sprawcom, jeśli Moskwa sama nie podejmie działań.

Źródło: Radio Swoboda

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sankt Petersburg przedłuża obostrzenia covidowe. Od 13 lipca zakaz imprez sportowych z kibicami

niedz. lipiec 11 , 2021
Władze Sankt Petersburga przedłużają obecne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa do 16 sierpnia. Gubernator Sankt Petersburga Aleksander Begłow, poinformował, że obostrzenia covidowe w mieście zostaną przedłużone do 16 sierpnia. „Zawody sportowe i wychowania fizycznego muszą odbywać się bez widzów. Sportowcy, trenerzy, sędziowie i inne osoby prowadzące zajęcia sportowe oraz […]