Dwóch ukraińskich dyplomatów zatrzymanych na granicy z Polską

Dwóch dyplomatów pracujących w ambasadzie Ukrainy w Polsce zostało zatrzymanych na granicy. Próbowali przewieźć znaczne ilości waluty, złota oraz przemycali papierosy.

O sprawie poinformował szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba na Facebooku, stwierdzając w swoim wpisie, że konieczne jest przełamanie podejścia o „niewynoszeniu śmieci z domu” i należy nagłaśniać tego typu sytuacje.

Kuleba podjął w związku z tym trzy decyzje. Po pierwsze dwóch dyplomatów od razu zostało cofniętych z podróży służbowej, a ich praca w warszawskiej ambasadzie dobiegła końca.

Po drugie uruchomione zostanie postępowanie dyscyplinarne wobec obydwu pracowników. Po trzecie, MSZ Ukrainy będzie współpracować z organami ścigania, aby szybko i bezstronnie ustalić wszystkie okoliczności sprawy.

Kuleba: Korupcja jest wszędzie

Jak stwierdził Kuleba w swoim wpisie korupcja jest wszędzie, a jedyną różnicą jest to, czy ktoś ją toleruje, czy też nie. Szef ukraińskiej dyplomacji stwierdził, że w MSZ nigdy nie będzie ukrywało się przestępców, którzy uważają, że mogą wykorzystywać swój status dyplomatyczny do osobistego, nielegalnego wzbogacania się.

Minister zapowiedział, że wszyscy w ukraińskim systemie dyplomatycznym, niezależnie od rangi i stanowiska, którzy rzucą cień na ukraińską dyplomację, odczują „niedyplomatyczność” reakcji Kuleby.

Źródło: Facebook

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wybory do rosyjskiej Dumy nie będą przełożone na lato

pon. mar 1 , 2021
Wybory do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej zaplanowane na 19 września tego roku nie zostaną przesunięte na wcześniejszy termin – podaje „Rossiyskaya Gazeta”. To nie jedyna nowość, którą zaprezentowała na ostatnim spotkaniu z analitykami politycznymi szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Federacji Rosyjskiej Ella Pamfilova. Oprócz pozostania przy starym terminie planowane jest także […]
Duma Państwowa w Rosji