Zacharowa w sprawie Nawalnego wzywa do poszanowania prawa

1

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa odniosła się do reakcji państw zachodnich na zatrzymanie Aleksieja Nawalnego w niedzielę na podmoskiewskim lotnisku.

Zacharowa zasugerowała zachodnim komentatorom, aby w sprawie zatrzymania Aleksieja Nawalnego szanowali prawo międzynarodowe, nie naruszali prawa wewnętrznego suwerennych państw i zajęli się problemami w swoim kraju.

Zacharowa odniosła się w ten sposób do słów Jake’a Sullivana, amerykańskiego polityka wyznaczonego na doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego USA w administracji Joe Bidena. Skierowała swoje słowa również do „wielu innych zagranicznych działaczy, którzy publikują przygotowane wcześniej komentarze).

Nawalny przewieziony do komisariatu w Chimkach

Aleksiej Nawalny po zatrzymaniu na lotnisku Szeremietiewo był przetrzymywany początkowo tam. Służby nie zezwoliły ani jego żonie, ani prawniczce na towarzyszenie mu. Następnie został przewieziony na komisariat w Chimkach. Taką informację podał Wiaczesław Gimadi, który zaznaczył, że jako adwokata nie chcą go dopuścić do Nawalnego, tłumacząc, że ten śpi.

Fot. The Council of the Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation, CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

One thought on “Zacharowa w sprawie Nawalnego wzywa do poszanowania prawa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś straciła prawo do przeprowadzenia MŚ w hokeju

pon Sty 18 , 2021
Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie 2021 nie odbędą się w Mińsku. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o odebraniu Białorusi prawa do organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Jak donosi portal Tut.by ze zsyłką na rosyjską agencję TASS, rada IIHF podjęła decyzję o przeniesieniu meczów […]