Rosjanie po raz szósty zorganizowali Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w poniedziałek wystartowały szóste Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe. Na ceremonii otwarcia pojawił się prezydent Rosji, Władimir Putin.

Od 2015 roku w Rosji organizowany jest turniej International Army Games, czyli Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe. Ich gospodarzem jest tamtejsze MON.

– W tym roku w ramach IMTF Army-2021 uczestniczy ponad 90 proc. przedsiębiorstw i organizacji rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, dzięki czemu czołowi specjaliści z prawie 100 krajów świata będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi Rosji – mówił podczas ceremonii otwarcia prezydent Rosji, Władimir Putin.

Czytaj również: Ciężki poniedziałek rosyjskich wojskowych. Podczas transportu zgubili… czołg

Uczestniczą w nich armie z całego świata, które mierzą się w szeregu konkurencji. Tegoroczne rozpoczęły zmagania czołgistów.

Do tej pory niepokonana jest armia rosyjska, chociaż nic w tym dziwnego, skoro poza Chinami, w rywalizacji biorą udział armie Azerbejdżanu, Iranu, Serbii czy Tadżykistanu.

Łącznie stawiło się 20 reprezentacji, które zmierza się z 31 konkurencjami.

International Army Games 2021 potrwają do 4 września.

Źródło: Ministerstwo Obrony Rosji

Zdjęcie: YouTube.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Żabka otwiera się na franczyzobiorców ze wschodu

wt. sierpień 24 , 2021
Sieć sklepów Żabka chce szerzej otworzyć się na franczyzobiorców z Ukrainy i Białorusi. Jak informuje portal www.wiadomoscihandlowe.pl, sieć planuje kolejne otwarcia i szeroko szuka nowych właścicieli sklepów. Jak informuje portal, popularna sieć z zielonym płazem opublikowała na swoim kanale film zachęcający obcokrajowców z Europy Wschodniej do zostawania franczyzobiorcami Żabki. W […]