W Rosji rozbił się samolot pasażerski: zginęły cztery osoby

W nocy 13 września w obwodzie irkuckim w Rosji rozbił się dwusilnikowy samolot pasażerski L-410. Zginęły cztery osoby, samolot rozbił się z niewielkiej wysokości podczas drugiej próby lądowania.

Samolot leciał z Irkucka do wsi Kazaczynske w obwodzie irkuckim. W sumie na pokładzie było 16 osób. Samolot rozbił się podczas próby ponownego lądowania.

Czytaj również: Katastrofa rosyjskiego samolotu Ił-112V pod Moskwą. Zginęli trzej piloci

Prokuratura poinformowała, że ​​zginęło dwóch pasażerów i dwóch członków załogi. Dziewięciu kolejnych pasażerów zostało rannych. Jedna osoba jest w stanie krytycznym.

W terenie działało 50 ratowników. Informowano, że wśród przyczyn tragedii może być awaria silnika lub błąd załogi we mgle.

Samolot L-410 został wydany jeszcze w 2014 roku. Ostatni poważny incydent z L-410 miał miejsce 19 czerwca 2021 r. w regionie Kemerowo w Rosji. Następnie podczas katastrofy lotniczej Ochotniczego Towarzystwa Pomocy Armii, Lotnictwu i Marynarce Wojennej ze spadochroniarzami na pokładzie zginęły cztery osoby, kolejna ofiara zmarła później w szpitalu.

Źródło: hromadske.ua

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Na Ukrainie planują otworzyć nowe przejścia graniczne na granicy z Polską i Słowacją

pon. wrz 13 , 2021
Na granicy ukraińsko-polskiej w obwodzie lwowskim i wołyńskim, a także na Zakarpaciu – na granicy z Polską i Słowacją – planuje się otworzyć 3-4 nowe przejścia graniczne. O tym poinformował ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.  Ambasador wypowiedział się w ten sposób: „Nie możemy otwierać przejść granicznych tylko z naszej […]