Strzelba Kałasznikowa wyśle zdjęcie prosto do iPhone’a

Słynny zakład produkcyjny zaprezentował na wrześniowych targach nową strzelbę M-155 „Ultima”, która może integrować się z iPhone’em i Apple Watch.

Model Ultima to „remake” sprawdzonej i docenianej przez strzelców strzelby M-155. Nowinka została zaprezentowana na wrześniowych targach Arms&Hunting 2021 organizowanych w Podmoskowiu.

Strzelba posiada specjalną kamerę umieszczoną pod lufą, która pozwoli śledzić strzały z perspektywy POV (Point of view, punktu widzenia – red.). Za pośrednictwem modułów WiFi lub Bluetooth umieszczonych w kolbie będzie można połączyć się z iPhonem oraz zegarkiem Apple Watch, przesłać filmy oraz analizować liczbę oddanych strzałów, czas pomiędzy kolejnymi itp.

Skąd pomysł, że strzelcom może być potrzebny tego typu gadżet? Poza zadawaniem szyku na Instagramie #mojkalashnikov #strzelamfotkiidotarczy „smart-broń” ma pozwolić analizować dane z poszczególnych wizyt na strzelnicy i poprawiać wyniki.

Smart-Strzelba od Kałasznikowa ma też zachęcić nowe pokolenie do zainteresowania się sportem strzeleckim. Warto zaznaczyć, że nie jest to tylko gadżet, ale sprawdzona i chwalona konstrukcja. Były snajper Jurij Siniczkin cytowany przez portal Russia Beyond porównuje M-155 ze strzelbą Benelli wykorzystywaną m.in. przez amerykański SWAT.

Ultima ma też wnieść „coś więcej” do wyceny samego sprzętu. O ile bowiem standardową strzelbę M-155 można nabyć w cenie ok. 500 USD, to za model Ultima trzeba będzie zapłacić ok. 2000 USD.

Źródło: Russia Beyond

Fot. Kalashnikov.media

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Agencja Roskosmos chce, aby rosyjskie telewizje filmowały jej misje kosmiczne

wt. październik 5 , 2021
Roskosmos rozmawia z czołowymi rosyjskimi kanałami telewizyjnymi o możliwości ich udziału w organizowaniu filmowania misji kosmicznych, które zaplanowano na 2022 rok. – Rozmawiamy teraz z naszymi przodującymi kanałami telewizyjnymi o możliwości ich udziału i pomocy w organizacji filmowania naszych misji na inne planety, które rozpoczną się w przyszłym roku – […]