Putin przyjął zaproszenie na zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął zaproszenie od chińskich władz do udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Poinformował o tym 16 września minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. 

Wiadomo, że wcześniej Sportowy Sąd Arbitrażowy zakazał Prezydentowi Rosji i innym wyższym rosyjskim urzędnikom odwiedzać Igrzyska Olimpijskie do końca 2022 roku. Zakaz przyjęty w grudniu 2020 r. powstał na podstawie skandali dopingowych, w których brali udział rosyjscy sportowcy.

Czytaj również: Prezydent Rosji Władimir Putin izoluje się z powodu otaczających go chorych na COVID-19

Skandal dopingowy w rosyjskim sporcie trwa już od kilku lat. Władze rosyjskie zaprzeczają istnieniu programu dopingowego na szczeblu państwowym. 

Oprócz zakazu odwiedzania przez rosyjskie władzy Igrzysk arbitraż zdecydował, że przez dwa lata rosyjscy sportowcy nie będą mogli rywalizować w międzynarodowych zawodach pod flagą narodową. Hymn jest również zabroniony. 

Źródło: hromadske.ua 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Prokurator Generalny Białorusi: Karta Polaka to element działalności antypaństwowej

pt. wrz 17 , 2021
Prokurator Generalny Białorusi Andriej Szwed w rozmowie z dziennikarzami kanału ONT stwierdził, że Karta Polaka jest elementem „antypaństwowej i wywrotowej pracy”. W jego opinii Karta Polaka stanowi element działań antypaństwowych wycelowanych w Białoruś, które odbywały się i odbywają do teraz. Uznał, że Karta Polaka w Białorusi stanowi element polskiej wojny […]