Putin napisał artykuł o II wojnie światowej

Jak poinformował rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow, Władimir Putin ukończył zapowiadany artykuł o II wojnie światowej.

Władimir Putin zapowiadał, że napisze osobiście artykuł o II wojnie światowej, opierając się na najnowszych ustaleniach badaczy i dokumentach znajdujących się w rosyjskich archiwach. Była to odpowiedź na wezwanie Parlamentu Europejskiego do zaprzestania przez Rosję wybielania zbrodni komunizmu wystosowane we wrześniu 2019.

O ukończeniu artykułu Pieskow poinformował agencję RIA Novosti, zapowiadając równocześnie, że termin publikacji artykułu zostanie wybrany przez prezydenta. Można zakładać, że zostanie opublikowany przy okazji parady na Dzień Zwycięstwa, przeniesionej z 9 maja na 24 czerwca.

Putin odpowiadając na słowa eurodeputowanych stwierdził, że totalitaryzm jest „godny potępienia”, jednak stawianie w jednym rzędzie Związku Radzieckiego i nazistowskich Niemiec to szczyt cynizmu. Uznał, że takie słowa świadczą o nieznajomości historii i zalecił czytanie dokumentów.

Źródło: RIA Novosti

Fot. Flickr

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ogromne kolejki na przejściu granicznym Medyka-Szeginie

nie Cze 14 , 2020
Licząca kilkaset osób kolejka uformowała się w oczekiwaniu na odprawę graniczną na przejściu Medyka-Szeginie między Polską i Ukrainą. Strona polska przywróciła możliwość przekraczania granicy przez piesze przejście w Medyce-Szegini. Ze względu na dodatkowe badania przeprowadzane na przybywających na obecność koronawirusa odprawa po stronie polskiej posuwa się bardzo powoli. Ukraińska Straż […]
Na przejściu Medyka-Szeginie w weekend stały setki osób oczekujących na kontrolę paszportową po stronie polskiej