Poczta Rosji: wicedyrektor aresztowany. Zmowa cenowa w branży IT?

Zastępca dyrektora generalnego Poczty Rosji ds. technologii informatycznych Siergiej Jemielczenkow został zatrzymany. Przeciwko menedżerowi zostały wysunięte zarzuty z artykułu o zmowie cenowej.

Jak podaje portal TAdviser, 14 lipca Jemielczenkow został zatrzymany przez organy ścigania. Według informatora portalu, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przeprowadził przeszukania w szeregu firm z branży IT, współpracujących z Pocztą Rosji. Aresztowany miał zostać między innymi Aleksandr Kalinin, prezes NKK – jednej z największych rosyjskich korporacji z branży IT – donosi portal c.news.

U źródeł skandalu może stać śledztwo Federalnej Służby Antymonopolowej, trwające od 2017 roku. Instytucja uznała wówczas, że w przetargu na dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby zautomatyzowanego systemu wyborczego doszło do nieprawidłowości. Oferenci mieli zawrzeć nielegalny pakt o charakterze zmowy cenowej. Działania firm, według wersji służby antymonopolowej, miały być koordynowane przez rosyjski oddział korporacji Hewlett-Packard.

Siergiej Jemielczenkow jest związany z Pocztą Rosji od 2013 roku. Jest odpowiedzialny za informatyzację instytucji, kwestie związane z telekomunikacją i dział techniczny.

Żródło: Meduza; RBK
Zdjęcie: Poczta Rosji

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Spotify wreszcie dostępny w Rosji, na Białorusi i Ukrainie

śr. lip 15 , 2020
Dość kombinacji z VPN-em! Rosjanie mogą w końcu bez przeszkód korzystać z usług najpopularniejszego serwisu steamingowego. Spotify miał zamiar wejść na rynek rosyjski już w 2014 roku, ale działania w tym kierunku zostały zatrzymane. W tym czasie mocno rozwinęły się rodzime projekty, przede wszystkim Yandex.Muzyka, a także usługi od VKontakte. […]