Na Czukotce rozbił się śmigłowiec Mi-8. Kolejna taka katastrofa w Rosji

Śmigłowiec Mi-8 należący do Powietrzno-Kosmicznych Sił Federacji Rosyjskiej rozbił się podczas lądowania w rejonie anadyrskim na Czukotce. Zginęły 4 osoby, 3 członkowie załogi oraz technik – donosi agencja TASS.

Do katastrofy doszło podczas lotu szkolno-treningowego. Podczas lądowania doszło do zapłonu maszyny, ogień został ugaszony. Śmierć członków załogi nastąpiła w momencie zetknięcia się śmigłowca z ziemią. Według danych agencji TASS przewidywaną przyczyną katastrofy był stan techniczny maszyny.

Ministerstwo Obrony RF zdecydowało o wstrzymaniu wszystkich lotów Mi-8, na razie na dobę, do momentu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Jest to druga w ostatnim czasie katastrofa tego typu śmigłowca w Rosji. 19 maja doszło do katastrofy śmigłowca Mi-8 MTSz w rejonie moskiewskim. Wówczas w katastrofie zginęły 3 osoby.

Mi-8 to śmigłowiec wielozadaniowy zaprojektowany w biurze projektowym Michaiła Mila we wczesnych latach 60. Od tamtego czasu ciągle modernizowany i produkowany do dzisiaj. Jest najliczniej produkowanym, dwusilnikowym śmigłowcem na świecie. Od początku istnienia wyprodukowano ponad 12 tys. sztuk tej maszyny.

Źródło: TASS,

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sankcje USA także wobec klientów Nord Stream 2

śr. maj 27 , 2020
Ambasador USA w RFN Richard Grenell zapowiedział, że jeżeli budowa Nord Stream 2 będzie kontynuowana, to sankcje grożą nie tylko stronie rosyjskiej, ale także państwom kupującym od niej gaz, a więc Niemcom. Grenell stwierdził, że Niemcy muszą „przestać karmić bestię” jaką jest Rosja, a więcej płacić na rzecz budżetu NATO. […]