MSZ Rosji wyjaśnia, dlaczego Putin nie spotka się z Cichanouską

1

Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji wyjaśniła, że Władimir Putin nie spotka się ze Swiatłaną Cichanouską, gdyż ta „wypełnia zadania zagranicznych kuratorów”.

Podczas briefingu odbywającego się 22 lipca Maria Zacharowa skomentowała możliwość spotkania Władimira Putina z jedną z liderek białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Rzeczniczka stwierdziła, że Rosja „nie chce przyczyniać się do legitymizowania zbiegłych opozycjonistów”.

Zacharowa podkreśliła, że „wewnętrzne procesy Białorusi dotyczą tylko samej republiki”. Powiedziała również, że „przedstawiciele białoruskiej emigracji, włączając w to wspomnianą Cichanouską, nie przedstawiają konstruktywnego, jednoczącego programu dla przezwyciężenia kryzysu w państwie.

Czytaj również: Putin i Łukaszenka vol. 4. O czym tym razem rozmawiali prezydenci?

Brak uznania dla zmiany konstytucji

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ podkreśliła, białoruska emigracja ignoruje podejmowane przez Mińsk kroki dotyczące reformy konstytucyjnej, niezwykle ważnej dla Białorusi. W jej opinii „zbiegła opozycja” robi wszystko, co może, aby zaostrzyć sytuację w państwie, wskazując na wezwania opozycji do wprowadzania nowych sankcji wobec „Białorusi, gospodarki i obywateli” tego państwa.

Czytaj również: Cichanouska spotka się z wysokimi rangą urzędnikami Białego Domu

Zacharowa stwierdziła, że przedstawiciele białoruskiej emigracji są niesamodzielnymi figurami, które realizują polecenia zagranicznych kuratorów. Wcześniej Swiatłana Cichanouska, która obecnie kończy tournée po Stanach Zjednoczonych, zapowiadała że chciałaby dialogu z Rosją, ale nie wie, czy kiedykolwiek spotka się z prezydentem Władimirem Putinem.

Źródło: MSZ Rosji

Fot. Facebook

One thought on “MSZ Rosji wyjaśnia, dlaczego Putin nie spotka się z Cichanouską

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina chce zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów w supermarketach

sob. lipiec 24 , 2021
Rada Najwyższa zarejestrowała ustawę, która zakazuje sprzedaży wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych i papierosów w supermarketach. Odpowiedni dokument o numerze 5805 został zarejestrowany 19 lipca. Projekt ustawy proponuje zakaz sprzedaży piwa (z wyjątkiem napojów bezalkoholowych), napojów alkoholowych, niskoalkoholowych, win stołowych, wyrobów tytoniowych, e-papierosów, płynów do e-papierosów oraz urządzeń do podgrzewania tytoniu. […]