COVID-19: Węgry wpuszczą Rosjan

1

Węgry, jako pierwsze państwo Unii Europejskiej, pozwolą obywatelom Rosji na wjazd na swoje terytorium.

W nocy z 12 na 13 lipca rosyjskie agencje prasowe na czele z RIA Nowosti podały informację o otwarciu granic Węgier dla mieszkańców Rosji.

„Od 15 lipca 2020 roku środki ostrożności przyjęte w związku z epidemią COVID-19 zmienią się” – cytuje agencja TASS usunięty post na FB Ambasady Węgier w Rosji. Rosja została zaliczona do państw „żółtej strefy” podwyższonego ryzyka (państwa objęte najściślejszym rygorem należą do strefy czerwonej).

„W krajach oznaczonych żółtym kolorem aktualny poziom infekcji jest mniej dotkliwy”

Lista państw zaliczonych do państw o podwyższonym ryzyku została opublikowana w oficjalnym biuletynie węgierskiej administracji państwowej. Wraz z Rosją do państw „żółtej strefy” zaliczono Bułgarię, Wielką Brytanię, Norwegię, Portugalię, Rumunię, Serbię, Szwecję, Japonię, Chińską Republikę Ludową i USA.

Lista państw, które węgierskie służby epidemiologiczne uznały za szczególnie niebezpieczne, jest znacznie dłuższa i zawiera między innymi Białoruś, Ukrainę, Kazachstan, Gruzję i Armenię. Wjazd na terytorium Węgier z państw „czerwonej strefy” jest bezwarunkowo zakazany.

Aby wjechać na terytorium Węgier, obywatele państw „żółtej strefy” będą musieli wykazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przewidziano odstępstwo od obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny, pod warunkiem przedstawienia negatywnych rezultatów dwóch testów na COVID-19 z poprzedzających wniosek pięciu dni.

Według oficjalnych danych na 13 lipca 2020 r. w Rosji ujawniono 727000 zachorowań na COVID-19, z czego ponad 11000 skończyło się śmiercią.

Żródło: RIA Novosti
Zdjęcie: pixabay.com

One thought on “COVID-19: Węgry wpuszczą Rosjan

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Arktyka: upalny biegun zimna

pon Lip 13 , 2020
Wierchojańsk w dalekiej Jakucji – najzimniejsze miejsce północnej półkuli. Pod koniec czerwca na rosyjskim biegunie zimna zanotowano rekordowo wysoką temperaturę – 38 stopni Celsjusza, co nie mogło ujść uwadze badaczy klimatu. Co może znaczyć ta obserwacja w kontekście zmian klimatycznych? Ocieplenie klimatu coraz bardziej spędza nam sen z powiek. Nadzwyczajne […]