Ponad 1000 osób zatrzymanych. Weekendowe protesty w Białorusi.

Po tradycyjnych, weekendowych protestach w Białorusi zatrzymano ponad 1000 osób. Pośród nich dziennikarzy, sportowców i byłą Miss Białorusi.

Według informacji podanych przez centrum ochrony praw człowieka Wiosna w samym Mińsku, w niedzielę zatrzymano 1000 osób. Do zatrzymań dochodziło również w innych miastach Białorusi, w tym w Połocku, Grodnie i Witebsku.

Siły bezpieczeństwa zmieniły swoją strategię. Nie pozwoliły ludziom sformować kolumny, zamknięto podejście pod stellę. W tej sytuacji protestujący podzielili się na mniejsze grupy i krążyli po mieście. „Siłowiki” rozpoczęły wówczas masowe zatrzymania, w niektórych przypadkach z wykorzystaniem siły.

zatrzymania w Białorusi w weekend 7-8 listopada
Zatrzymania w Białorusi w weekend 7-8 listopada. For. Motolkohelp/Telegram

Zatrzymano dziennikarzy i znane twarze

Obok licznych obywateli wśród zatrzymanych znaleźli się również dziennikarze, którzy relacjonowali wydarzenie.

Wśród zatrzymanych znalazła się również Miss Białorusi z 2008 roku Olga Chyżnikowa, aktor i lalkarz Aleksandr Żdanowicz oraz sportowcy Andriej Krawczenko i Iwan Ganin.

Fot. Motolkohelp

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Koniec wojny w Karabachu? Nikol Paszynian podpisał porozumienie pokojowe

wt Lis 10 , 2020
Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował na swoim Facebooku, że podpisał porozumienie pokojowe z prezydentem Azerbejdżanu i prezydentem Rosji. W poniedziałek wieczorem na profilu premiera Armenii Nikola Paszyniana pojawił się wpis informujący, że podpisał on porozumienie pokojowe z prezydentami Azerbejdżanu i Armenii. Paszynian napisał, że podjął decyzję samodzielnie, w oparciu o […]
Nikol Paszynian prowadzi transmisję na Facebooku po podpisaniu porozumienia kończącego konflikt w Karabachu