Kandydatów w wyborach prezydenckich w Białorusi wezwano do CKW

Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że wszyscy kandydaci w wyborach prezydenckich mają się stawić w trybie pilnym 30 lipca o godzinie 8:55 czasu mińskiego w CKW.

Spotkanie zakończyło się po ok. godzinie. Dotyczyło przede wszystkim przekazania informacji i ostrzeżeń w związku z wczorajszymi zatrzymaniami najemników Grupy Wagnera pod Mińskiem. Kandydatów poinformowano, że postawiono im zarzuty organizacji aktu terrorystycznego.

Kandydatów poinformowano również, że trwają dalsze poszukiwania pozostałych 160 najemników, którzy według informacji mają przebywać na terytorium Białorusi.

Wszyscy zostali ostrzeżeni o wprowadzeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa na masowych wiecach poparcia. Warto zaznaczyć, że właśnie dzisiaj ma się odbywać wiec Swiatłany Cichanouskiej w Mińsku.

W CKW poinformowano, że pod Pskowem i Newelem formują się grupy dywersantów.

Władza uprzedziła wszystkich kandydatów, aby byli przygotowani na prowokacje podczas swoich wieców i spotkań.

Źródło: Kanał Govorit Belarus/Telegram

Fot: CKW Białorusi/Facebook

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Unia nałożyła sankcje na agentów GRU

pt. lip 31 , 2020
Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję o zastosowaniu sankcji wobec czterech agentów GRU zamieszanych w próbę ataku hakerskiego z 2018 roku. Głównym zarzutem wobec oskarżonych agentów Głównego Zarządu Wywiadowczego jest próba włamania do systemu informatycznego Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, której siedziba znajduje się w Hadze. Próba była nieudana, a czterech […]
%d bloggers like this: