UE wprowadza sankcje wobec Białorusi. Ograniczona sprzedaż produktów ropopochodnych

3

Rada Unii Europejskiej wprowadziła nowe, kierowane sankcje ekonomiczne wobec Białorusi. Zakaz handlu produktami ropopochodnymi i potażem!

Celowane sankcje ekonomiczne wprowadzają zakaz bezpośredniej lub pośredniej sprzedaży, dostaw, transferu lub eksportu do kogokolwiek w Białorusi wyposażenia, technologii, oprogramowania wykorzystywanego do monitorowania lub przechwytywania komunikacji internetowej i telefonicznej oraz towary i technologie podwójnego zastosowania do celów wojskowych.

Czytaj również: Syn Łukaszenki objęty sankcjami. Kolejny pakiet ze strony UE

Ponadto handel produktami ropopochodnymi, potażem oraz towarami wykorzystywanymi do wytwarzania produktów tytoniowych.

Dodatkowo dostęp do unijnych rynków finansowych jest ograniczony, podobnie jak ubezpieczania i reasekuracji białoruskiego rządu i białoruskich organizacji publicznych i agencji.

Ponadto Europejski Bank Inwestycyjny wstrzymuje wypłaty lub zapłaty w ramach jakichkolwiek istniejących umów związanych z projektami w sektorze publicznym oraz jakichkolwiek umów o świadczenie usług pomocy technicznej. Państwa Członkowskie będą również zobowiązane do podjęcia działań mających na celu ograniczenie zaangażowania Białorusi w wielostronnych bankach rozwoju.

Źródło: UE

Fot. Mr Vladimir MAKEI, Belarusian Minister for Foreign Affairs. / Copyright: European Union

3 thoughts on “UE wprowadza sankcje wobec Białorusi. Ograniczona sprzedaż produktów ropopochodnych

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina jest gotowa zerwać stosunki z Ługańskiem i Donieckiem

pt. czerwiec 25 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na antenie telewizji 1+1 zapowiedział, że jeśli nie uda się rozwiązać konfliktu na wschodzie kraju, to może dojść do ogólnokrajowego referendum i do zerwania stosunków z samozwańczymi Doniecką i Ługańską Republiką Ludową. – W odniesieniu do planów alternatywnych. Plan „B” – my już według niego działamy. A ci, […]