Polska wprowadza stan wyjątkowy. Przyczyną kryzys na granicy polsko — białoruskiej

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego w województwach lubelskim i podlaskim.

Stan wyjątkowy ma objąć 115 miejscowości w województwie podlaskim i 68 miejscowości w województwie lubelskim w pasie graniczącym z Białorusią. Potrwa 30 dni. Projekt uchwały znalazł się już w porządku wtorkowych obrad rządu.

Czytaj również: KE po raz kolejny wypowiedziała się ws. sytuacji na granicy Polski z Białorusią

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal NaWschodzie.eu wniosek zostanie zaakceptowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przypominamy, że Unia Europejska wypowiedziała się w sprawie kryzysu na granicy polsko — białoruskiej. UE sprzeciwiła się instrumentalizacji ludzi dla celów politycznych, której dopuszcza się władza Alaksandra Łukaszenki.

Źródło: KPRM

Fot. Flickr/KPRM

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina wybuduje 5 nowych bloków elektrowni jądrowych wspólnie z amerykańską firmą

śr. wrz. 1 , 2021
Energoatom podpisał memorandum z amerykańską firmą Westinghouse Electric w sprawie wspólnej budowy nowego bloku elektrowni jądrowej Chmielnicki. W planach są jeszcze 4 kolejne. Najpierw w ramach projektu pilotażowego zostanie wybudowany jeden blok energetyczny, a następnie 4 kolejne. W ramach wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych Energoatom podpisał memorandum z […]