Mińsk wprowadza nowe ograniczenia w związku z pandemią

Władze miasta wprowadziły zaostrzony reżim maseczkowy. Od dzisiaj ich noszenie jest obowiązkowe we wszystkich środkach komunikacji miejskiej i wszystkich obiektach miasta.

Nowy reżim ma obowiązywać „do ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju”. W mieście mają zostać wzmożone kontrole przestrzegania nowych obostrzeń.

Odpowiedzialność za przestrzeganie reżimu maseczkowego w obiektach miasta ponosić będą ich kierownicy. W przypadku naruszania tych zasad będą mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z zapisami kodeksu administracyjnego RB.

Mimo to Swietłana Jermak, główny lekarz sanitarny Mińska nie przewiduje wypraszania z transportu miejskiego osób, które nie noszą masek. W przypadku obiektów takich jak sklepy wprowadzenie takich ograniczeń zależy od decyzji ich kierowników.

Główny lekarz sanitarny Mińska Swietłana Jermak mówi o odpowiedzialności za przestrzeganie profilaktyki przeciwko rozprzestrzenianiu się infekcji wirusowych i COVID-19.

Źródło: Oficjalny kanał w Telegramie Mińskiego miejskiego komitetu wykonawczego

Fot. Viktar Palstsiuk, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

"Duży błąd" ambasadora Azerbejdżanu w Rosji

czw. lis 12 , 2020
Jak donosi portal RIA.ru rosyjski MSZ określił mianem „dużego błędu” słowa ambasadora Azerbejdżanu o zestrzelonym śmigłowcu Mi-24. Azerbejdżański ambasador Polad Bülbüloğlu występując na konferencji prasowej organizowanej przez Rossija Segodnia skomentował zestrzelenie rosyjskiego Mi-24. Dyplomata powiedział, że „na wojnie jak to na wojnie – wszystko może się zdarzyć” (на войне как […]
Polad Bülbüloğlu ambasador Azerbejdżanu w Rosji