Merkel rozmawiała z Łukaszenką 50 minut

1

Niemal godzinę rozmawiała z prezydentem Alaksandrem Łukaszenką pełniąca obowiązki kanclerz Niemiec Angela Merkel. Rozmowa dotyczyła rozwiązania kryzysu migracyjnego.

Portal BELTA informuje, że rozmowa telefoniczna Alaksandra Łukaszenki i Angeli Merkel odbyła się w poniedziałek wieczorem i trwała około 50 minut.

Podczas rozmowy omówiono szereg problemów, przede wszystkim sytuację związaną z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy.

Jak poinformowało biuro prasowe białoruskiego prezydenta, celem rozmowy było znalezienie dróg i perspektyw dla rozwiązania problemu migracyjnego i niedopuszczenia do eskalacji sytuacji na granicy.

Służba prasowa podkreśliła, że rozmawiano również szczegółowo o dostarczaniu pomocy humanitarnej znajdującym się na granicy ludziom. Szczegóły nie zostały jednak ujawnione.

Alaksandr Łukaszenka i Angela Merkel porozumieli się również w kwestii dalszych kontaktów w celu rozwiązania sytuacji.

Przypomnijmy, informację o tym, że Angela Merkel jest gotowa rozmawiać z białoruskim prezydentem podał w wywiadzie dla kanału Rossija prezydent Władimir Putin.

Źródło: BELTA

One thought on “Merkel rozmawiała z Łukaszenką 50 minut

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Gratulacje dla prezydenta Łukaszenki

wt. lis 16 , 2021
Alaksandr Łukaszenka osiągnął pierwszy dyplomatyczny sukces, Unia zaczęła szukać kontaktu z jego administracją dla rozwiązania kryzysu na granicy. Tydzień zajęło Białorusi wywołanie kryzysu, w wyniku którego szef unijnej dyplomacji rozpoczął konsultacje z Uładzimirem Makiejem. Wszystko to w przeddzień posiedzenia mającego nałożyć na Białoruś kolejne sankcje za kryzys migracyjny na wschodniej […]
Angela Merkel zadzwoniła do Alaksandra Łukaszenki szukając rozwiązania dla kryzysu na granicy polsko-białoruskiej