Łukaszenka w Brześciu: Nie jestem „wąsatym karaluchem” a urzędującym prezydentem

2

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z mieszkańcami Brześcia odniósł się do przezwiska nadanego mu przez część opozycji. Powiedział również, że nawet jeżeli z kimś się nie zgadza, to z uwagą odnosi się do opinii ludzi.

„Proszę was o jedno – uspokójcie się. Jeśli macie jakieś problemy – to zgłoście je”- powiedział Łukaszenka na spotkaniu.

Я вас об одном прошу — вы успокойтесь. Если у вас есть какие-то проблемы — вы их излагайте

Alaksandr Łukaszenka w Brześciu 22.06.2020

Posłuchajcie, oprócz mnie ich (problemów – red.) nikt nie rozwiąże i tej władzy, która jest obecnie. Nikt władzy w Białorusi nie zmieni. Nie dlatego, że będziemy się jej trzymać siniejącymi palcami, a dlatego, że (nasza – red) większość jest przytłaczająca i my wiemy, jaka to jest większość. Po prostu nie drukujemy tych badań socjologicznych. To wy już napisaliście na koszulkach „Sasza 3%”. Czy wy chociaż wierzycie, że u urzędującego prezydenta jest 3% (poparcia – red.)? – powiedział prezydent na spotkaniu.

Łukaszenka powiedział również, że wie, jak o nim piszą i jak go nazywają i przypomniał, że wciąż jest urzędującym prezydentem. Stwierdził, że jeżeli ktoś chce „chronić wszelkiego rodzaju oszustów (dosł. żuli – red.)” to niech chroni, ale bez jego udziału.

Łukaszenka przebywał wczoraj od rana w Brześciu. O świcie brał udział w upamiętnieniu wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terenie Twierdzy Brzeskiej.

Źródło: Naviny.by

Fot. President.gov.by

2 thoughts on “Łukaszenka w Brześciu: Nie jestem „wąsatym karaluchem” a urzędującym prezydentem

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina chce przeznaczyć jeszcze 4,5 miliarda hrywien na wzmocnienie granicy z Rosją

wt Cze 23 , 2020
Ukraińska służba graniczna wniosła projekt ustawy, w którym prosi o zwiększenie budżetu na projekt „Mur” na granicy z Rosją. Jeśli rada ministrów się zgodzi, to wartość projektu sięgnie 6,2 mld UAH. Ukraina planuje wzmocnić granice z Rosją, a także częściowo z Mołdawią. Prace nad projektem „Mur” już trwają i przeznaczono […]