Łukaszenka planuje złożyć życzenia Polakom

1

Jak dowiedział się portal NaWschodzie, mimo obecnego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej prezydent Alaksandr Łukaszenka zamierza złożyć życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości.

Alaksandr Łukaszenka planuje jak co roku złożyć życzenia Polakom z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Takie informacje przekazały NaWschodzie źródła zbliżone do białoruskiego MSZ. Równocześnie w tym roku życzenia mają być skierowane tylko do Polaków, a nie jak w zeszłym roku do Polaków i prezydenta Andrzeja Dudy.

Podobnie jak w zeszłym roku życzenia mają zawierać zaproszenie do konstruktywnego dialogu na temat przyszłości polsko-białoruskich stosunków. Nie wiadomo czy w treści życzeń, pojawi się odniesienie do obecnego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

W zeszłym roku, gdy w Białorusi trwały jeszcze protesty po sierpniowych wyborach prezydenckich, Alaksandr Łukaszenka również składał Polakom życzenia. Wzywał w nich do wspólnego, konstruktywnego dialogu, aby chronić osiągnięte przez Białoruś i Polskę sukcesy w handlu, przemyśle, nauce i innych sferach życia.

Białorusinom i Polakom los przyniósł życie razem, w pokoju i zgodzie. W obecnych, nieprostych warunkach konieczne jest chronienie naszego dobrego sąsiedztwa jako głównej wartości, którą odziedziczyliśmy i którą powinniśmy przekazać naszym potomkom.

Życzenia Alaksandra Łukaszenki dla Andrzeja Dudy i Polaków z okazji Święta Niepodległości w 2020 roku.

One thought on “Łukaszenka planuje złożyć życzenia Polakom

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenko grozi odcięciem gazu jeśli UE zamknie granice z Białorusią

czw. lis 11 , 2021
Aleksander Łukaszenko zagroził w czwartek, że Białoruś może odciąć tranzyt gazu przez swoje terytorium jeśli UE zamknie z nią granice. – Za bardzo nas straszą tym piątym pakietem. Polska nas straszy, że zamknie granicę. Proszę, zamykajcie, mniej uciekinierów będzie się tam przemieszczać. (…) My ogrzewamy Europę, a oni nam jeszcze […]