Łukaszenka planował zamachy na terytorium Niemiec? Sensacyjny materiał EUObserver

Portal EUObserver ujawnił sensacyjny materiał, według którego w 2012 roku KGB na zlecenie Alaksandra Łukaszenki planowało zamachy na terytorium Niemiec.

Do zamachów ostatecznie nie doszło. Planowane było wykorzystanie trucizny i materiałów wybuchowych do przeprowadzenia zamachów na trzech Białorusinów mieszkających na terytorium RFN – Oleg Alkajew (były dyrektor więzienia), Władimir Borodacz (były pułkownik) oraz Wiaczesław Dudkin (były szef służb antykorupcyjnych).

Informacje EUObserver opierają się na nagraniu, w którym występują 3 postacie. Pierwszą ma być Wadim Zajcew, ówczesny szef KGB, który briefował dwóch niezidentyfikowanych oficerów Grupy Alfa KGB, konkretnie Departamentu Siódmego, którego celem miało być likwidowanie wrogów politycznych białoruskiej władzy.

W materiale wspomina się również dziennikarza Pawła Szaramieta, który ostatecznie zginął w zamachu na terytorium Ukrainy w 2016. Szaramiet został objęty obserwacją KGB, a Zajcew zapowiadał, że jego śmierć powinna być sygnałem ostrzegawczym dla przeciwników Łukaszenki. Słowa z nagrania opisujące planowany zamach na dziennikarza zgadzają się z późniejszym przebiegiem jego śmierci.

Z pełnym materiałem EUObserver można zapoznać się TUTAJ

Anonimowy kontakt z ramienia służby kontrwywiadowczej jednego z państw NATO potwierdził, że głos na nagraniu należy do Wadima Zajcewa. Słaba jakość nagrania uniemożliwiać ma dokładniejszą analizę, ale ekspert odrzucił możliwość manipulacji nagraniem.

Źródło: EUObserver

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Biden planuje ostrzejszy kurs względem Rosji

wt. styczeń 5 , 2021
Joe Biden planuje zaostrzyć kurs wobec Rosji i ukarać Kreml za „największy w historii atak hakerski na sieci Stanów Zjednoczonych”. Zaczynają pojawiać się kolejne szczegóły dotyczące planowanych kierunków polityki zagranicznej prezydenta-elekta USA Joe Bidena. Dziennik New York Times opisuje wywiad, którego stacji CNN udzielił przyszły doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w […]