Łukaszenka: nikomu nie pozwolę siłą rozwiązywać problemów, które trzeba rozwiązać pokojowo

1

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wziął udział w uroczystości upamiętniającej ofiary i rocznicę wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W swoim przemówieniu nawiązał do obecnej sytuacji w kraju.

Nawiązując do historii obrony Twierdzy Brzeskiej Łukaszenka stwierdził, że Białorusini nie mogą zapomnieć historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i o tym, że poświęcenie żołnierzy Twierdzy Brzeskiej pomogło opóźnić pochód faszystów na Moskwę. „Jak tylko my o tym zapomnimy, znów pogrążymy się w chaosie, rozerwiemy, zdestabilizujemy kraj i rozpętamy nową wojnę. Właśnie dlatego dzisiaj przyszliśmy tutaj wcześnie rano – aby nigdy nie powtórzyło się to, co odbyło się w tym miejscu – powiedział prezydent.

Łukaszenka przypomniał swoje słowa, wypowiedziane w zeszłym roku, gdy ostrzegał obywateli, że „niepodległość bardzo drogo kosztuje”. Stwierdził, że jeżeli Białorusini chcą mieć swoje państwo i swoją niepodległość, to muszą ich bronić.

„Независимость очень дорого стоит. Это самое ценное, что может быть у того или иного народа или государства. Поэтому если мы – народ, если мы хотим иметь свое государство, свою независимость должны защитить”

Alaksandr Łukaszenka podczas wystąpienia w Twierdzy Brzeskiej 22 czerwca 2020

Prezydent wezwał zebranych, aby nigdy nie pozwolili, aby ich przymuszano i nakłaniano do czegokolwiek. Te czasy minęły. Łukaszenka stwierdził, „zdążyliśmy wzmocnić się i stworzyć własne państwo. Główne zadanie (teraz red.) – to obronić je”. Prezydent powiedział, że należy dalej walczyć o swoją niepodległość, suwerenność od tych, którzy próbują narzucić Białorusinom swoje idee, którzy chcą zniszczyć pokój i wszystko co udało się zbudować w kraju.

„Никогда (буду я, не буду) не позволяйте, чтобы вами понукали, чтобы вас заставляли и наклоняли. Прошли те времена. Мы успели укрепиться и создать свое государство. Главная задача – защитить его”

Alaksandr Łukaszenka podczas wystąpienia w Twierdzy Brzeskiej 22 czerwca 2020

Łukaszenka stwierdził, że wszystko w kraju należy rozwiązywać pokojowo. „Zawsze wam mówiłem: nikomu nie pozwolę siłą rozwiązywać problemów, które należy rozwiązywać pokojowo, na drodze politycznej, w oparciu o nasze prawo. Tak będzie zawsze” – powiedział. Dodał również, że jeżeli Białorusini nie podcięliby skrzydeł „złodziejom” przez lata swojej niepodległości, to obecnie „stworzyliby państwo oligarchiczne i byliby na kolanach”.

:”Я никому не позволю силовым образом решать проблемы, которые надо решать мирно, политическим путем, на основании наших законов. Так будет всегда”

Alaksandr Łukaszenka podczas wystąpienia w Twierdzy Brzeskiej 22 czerwca 2020

Źrodło: President.gov.by

Fot. Screenshot, Пул Первого

One thought on “Łukaszenka: nikomu nie pozwolę siłą rozwiązywać problemów, które trzeba rozwiązać pokojowo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka w Brześciu: Nie jestem "wąsatym karaluchem" a urzędującym prezydentem

wt Cze 23 , 2020
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z mieszkańcami Brześcia odniósł się do przezwiska nadanego mu przez część opozycji. Powiedział również, że nawet jeżeli z kimś się nie zgadza, to z uwagą odnosi się do opinii ludzi. „Proszę was o jedno – uspokójcie się. Jeśli macie jakieś problemy – to zgłoście […]
Łukaszenka na spotkaniu z mieszkańcami w Brześciu