Łukaszenka nie może udawać, że nic się nie stało. Bartosz Tesławski na antenie Polskiego Radia 24

Redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu wziął udział w audycji Kontrapunkt w eterze Polskiego Radia 24. Wraz z Krzysztofem Kokoszczyńskim i Michałem Strzałkowskim rozmawiali o sytuacji w Białorusi i możliwościach dialogu między władzą i opozycją.

Nie zapominajmy, że Białorusini protestują ponad dwa miesiące. W tym momencie mamy więc sytuację, w której Białorusini nie odpuszczą. Nawet jeśli Łukaszenka zostanie i protesty trochę się uspokoją, ludzie przestaną wychodzić co tydzień na kolejny marsz, to pokazują, że nie akceptują Łukaszenki. Ogromne rzesze Białorusinów pokazują, że mają dosyć i oczekują zmian – wskazał. – Rozwiązaniem dla Łukaszenki nie jest pozostanie i udawanie, że nic się nie stało. Nawet jeżeli nie dojdzie do użycia siły i ci ludzie pokojowo się rozejdą, to, tak czy inaczej, jakieś zmiany na Białorusi będą musiały nastąpić  – podkreślił Bartosz Tesławski. 

Całość audycji do wysłuchania na antenie Polskiego Radia 24.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Alaksandra Hierasimienia została przewodniczącą Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej

śr Paź 14 , 2020
Białoruska pływaczka, Alaksandra Hierasimienia, która wielokrotnie krytykowała władzę, opuściła Białoruś. Została przewodniczą Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej.
Hierasimienia