Kolejne protesty pod ambasadą Białorusi w Warszawie

W niedzielę odbył się kolejny protest pod ambasadą Białorusi w Polsce przeciwko represjom politycznym i za organizacją sprawiedliwych wyborów. Według organizatorów pod ambasadą protestowało niemal 1000 osób.

Na protest przyszły przede wszystkim osoby młode, zarówno Białorusini, jak i Polacy. Na wzór odbywających się na Białorusi protestów ludzie stanęli w długiej kolejce wzdłuż ulicy Wiertniczej. Obecni na proteście trzymali biało-czerwono-białe flagi, a także transparenty z hasłami w językach białoruskim, polskim, angielskim i rosyjskim.

Organizatorką protestu według informacji Biełsatu ma być Stasia Glinnik, studentka i pracownica Fundacji Instytutu Reportażu. Manifestacja została zgłoszona w Urzędzie Miasta na 150 osób.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3073446926055538&id=100001707814438

Ostatnie protesty pod budynkiem ambasady zorganizowano na początku czerwca. Wówczas w manifestacji wzięło udział ponad 200 osób.

Źródło: Biełsat

Fot. Redakcja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka: nikomu nie pozwolę siłą rozwiązywać problemów, które trzeba rozwiązać pokojowo

pon Cze 22 , 2020
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wziął udział w uroczystości upamiętniającej ofiary i rocznicę wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W swoim przemówieniu nawiązał do obecnej sytuacji w kraju. Nawiązując do historii obrony Twierdzy Brzeskiej Łukaszenka stwierdził, że Białorusini nie mogą zapomnieć historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i o tym, że poświęcenie żołnierzy Twierdzy Brzeskiej […]
Alaksandr Łukaszenka przemawia w twierdzy brzeskiej czerwiec 2020