Hanna Kanapacka ostro o Babaryce. Babaryka odpowiada

Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi Hanna Kanapacka porównała swojego konkurenta Wiktara Babarykę do pedofila, który nie powinien być kierownikiem przedszkola.

Na słowa swojej konkurentki Wiktar Babaryka odpowiedział jedynie „Boże przebacz”.

Kanapacka stwierdziła w wywiadzie, że manager Gazpromu nie może być prezydentem kraju, tak samo jak pedofil nie może być kierownikiem przedszkola. Powiedziała również, że niezależność Białorusi „nie sprzedaje się” za żadne pieniądze. „Nie będę i wy nie będziecie handlować suwerennością i niepodległością naszego kraju”.

Zapytana przez dziennikarzy, dlaczego uważa, że Babaryka zamierza handlować niepodległością Białorusi, Kanopacka stwierdziła, że polityk sam to powiedział, a ona jedynie go cytuje. Odniosła się w ten sposób do wywiadu dla Moskowskiego Komsomolca, którego udzielił Babaryka. Stwierdził, że jeżeli wprowadzenie wspólnej waluty w Państwie Związkowym Białorusi i Rosji miałoby ekonomiczny sens, to „dlaczego by nie”. Kandydat wycofywał się później z tych słów.

Rozmowa z Kanapacką w programie PRO CONTRA na antenie Biełsatu

Kandydaci zapraszają się do rządu

Kanapacka odniosła się również do słów Babaryki, który stwierdził, że jeden z kandydatów proponował mu stanowisko premiera w swoim rządzie, jeżeli zrzecze się kandydowania. Kandydatka zaprzeczyła, potwierdziła jedynie, że proponowała mu stanowisko szefa Narodowego Banku Białorusi.

Nie tylko Kanapacka rozpoczęła już dzielenie stanowisk w nieutworzonym jeszcze rządzie. Kandydatka przyznała, że to jej proponowano stanowisko „wyższe niż ministra” w białoruskim rządzie. Odmówiła jednak, stwierdzając, że taka pozycja nie pozwoliłaby na wprowadzenie reform, które są potrzebne w państwie.

Źródło: Biełsat

Fot. Youtube

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W wyborach lokalnych mieszkańcy Moskwy zagłosują elektronicznie

pon. cze 8 , 2020
Mosgorizbirkom przygotował i wniósł projekt o głosowaniu elektronicznym w wyborach do organów miasta i lokalnego samorządu – donosi Kommersant. W projekcie uchwały samo przeprowadzenie wyborów elektronicznych jest nazywane „eksperymentem”. Ustawa ma zostać przyjęta w 2020 roku, chociaż najbliższe wybory w Moskwie, w których mogłoby zostać wykorzystane głosowanie elektroniczne odbędą się […]
Wybory do Dumy Moskwy w 2019 roku
%d bloggers like this: