Cichanouska zebrała 100 tysięcy podpisów

1

Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi, żona Siarhieja Cichanouskiego zebrała 100 000 podpisów wymaganych białoruskim prawem do zarejestrowania się jako oficjalny kandydat.

Kandydatka poinformowała o tym portal Tut.by. Obecnie prawo wymaga, aby odpowiednie części podpisanych list złożyć w komisjach wyborczych w różnych miastach Białorusi. Dopiero wówczas kandydatura Cichanouskiej będzie mogła zostać zarejestrowana. Kandydatka wyraziła nadzieję, że zdąży fizycznie objechać wszystkie wymagane komisje. Termin składania podpisów mija 19 czerwca.

8 czerwca o zebraniu 100 000 podpisów poinformował inny opozycyjny kandydat Walery Cepkała. Wymaganą liczbę zebrał również Wiktar Babaryka, były dyrektor Biełgazprombanku.

Swiatłana Cichanouska jest żoną blogera Siarhieja Cichanouskiego, w imieniu którego kandydowała. Cichanouski został zatrzymany pod koniec maja, a niedawno przeniesiony do karceru, w którym ma pozostać do 19 czerwca.

Źródło: Tut.by

Fot.: Facebook

One thought on “Cichanouska zebrała 100 tysięcy podpisów

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Belorusneft chce zwiększyć dwukrotnie wydobycie gazu ze złóż na terytorium Rosji

wt Cze 16 , 2020
Znajdująca się na terenie Rosji filia Belorusnefti OAO Jangpur planuje co najmniej dwukrotnie zwiększyć wydobycie gazu i gazo-kondensatów w 2020 roku w porównaniu z 2019. Według prognoz przedstawionych przez koncern agencji BELTA Jangpur ma wydobyć w tym roku 700 mln metrów sześciennych gazu i 80 tys. ton gazo-kondensatów. Średnio w […]
Belorusneft planuje zwiększyć wydobycie gazu ze źródeł na terenie Rosji