Protesty w Białorusi zwalniają, ale nie wygasają – Bartosz Tesławski w Polskim Radiu 24

Białoruski protest w metaforze Andrieja Wardamackiego jest jak rozpędzony pociąg, zbyt ciężki, by go zatrzymać. O tym, czy rzeczywiście białoruski pociąg będzie jechał dalej, jak reaguje na to świat, a nawet kto mógłby zostać kolejnym prezydentem Białorusi rozmawiał Bartosz Tesławski, gość programu Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

– Białorusini odkryli, że więzienie nie jest czymś, co może ich złamać. To, co było kiedyś największym zagrożeniem, że ktoś pójdzie do więzienia, że będzie miał problemy w pracy, przestało ich przerażać. Z tego powodu, ten pociąg, trzymając się metafory Andreja Wardamakiego, wciąż się nie zatrzymuje – dodał gość audycji.

Całość audycji dostępna jest na stronie Polskiego Radia 24 (TUTAJ)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Papież przyjął rezygnację. Tadeusz Kondrusiewicz odchodzi

nie Sty 3 , 2021
Papież Franciszek przyjął dymisję arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza w związku z ukończeniem przez niego 75 roku życia. Obowiązki administratora archidiecezji mińsko-mohylewskiej tymczasowo przejmie bp Kazimierz Wielikosielec. Kondrusiewicz dopiero niedawno, bo 24 grudnia mógł wrócić na Białoruś po 4 miesiącach przymusowej migracji. W tym okresie arcybiskup napisał wniosek o przyjęcie jego rezygnacji […]
Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz