Białoruś straciła prawo do przeprowadzenia MŚ w hokeju

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie 2021 nie odbędą się w Mińsku. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o odebraniu Białorusi prawa do organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie.

Jak donosi portal Tut.by ze zsyłką na rosyjską agencję TASS, rada IIHF podjęła decyzję o przeniesieniu meczów Mistrzostw Świata z Mińska. Turniej miał odbywać się w Rydze i w Mińsku od 21 maja do 6 czerwca. Łotwa jeszcze we wrześniu protestowała przeciwko organizacji Mistrzostw wspólnie z Białorusią.

W styczniu IIHF informowała, że ma dwie obawy w związku z organizacją rozgrywek w Mińsku. Bezpieczeństwo uczestników i kibiców oraz sceptycyzm wobec oficjalnych informacji dotyczących liczby zarażeń COVID-19 w Białorusi.

W zeszłym tygodniu firmy Skoda, Nivea oraz Liqui Moly odmówiły sponsorowania turnieju, jeżeli rozgrywki będą odbywały się w Białorusi.

Źródło: Tut.by

Fot. Fot. Mathis Benguigui, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zaostrzenie retoryki w walce politycznej w Armenii

wt Sty 19 , 2021
Walka polityczna w Armenii po przegranej wojnie w Górskim Karabachu zaostrza się, strony sięgają po wszelkie możliwe instrumenty dla dyskredytacji przeciwników politycznych. Na początku roku opozycyjne media szeroko rozpisywały się nad udziałem małżonki Premiera Nikola Paszynjana Anny Akopjan (w Armenii kobiety pozostają po ślubie przy nazwiskach panieńskich) w balu noworocznym […]