„Białoruś jest gotowa bronić swoich granic, jeśli trzeba z udziałem Rosji”

1
Minister Obrony Republiki Białoruś Wiktar Chrenin

Minister Obrony Białorusi Wiktar Chrenin w wywiadzie udzielonym ministerialnemu kanałowi na Youtube stwierdził, że Białoruś jest gotowa bronić swoich granic, a jeśli zajdzie taka konieczność poprosić o pomoc Federację Rosyjską.

Jak stwierdził Chrenin „aktywność militarna”, którą w pobliżu granic Białorusi „rozpętują jej sąsiedzi”, nie jest w żaden sposób związana z kryzysem migracyjnym. Mają na to wskazywać zaangażowane siły, środki i wielkość zgrupowania.

W jego opinii w pobliżu zachodnich granic Białorusi powstało zgrupowanie 15 tysięcy ludzi. Zaangażowane zostały środki obrony przeciwlotniczej i zorganizowano 12 polowych obozów dla żołnierzy i sprzętu wojskowego.

„Odnosi się wrażenie, że nasi sąsiedzi, w tym Polska, w ramach rozwiązywania swoich wewnętrznych problemów politycznych, a także problemów w ramach Unii Europejskiej, są gotowi rozpętać konflikt, w który chcą wciągnąć Europę. Chcemy uprzedzić „gorące głowy” – język szantażu i gróźb jest nie do przyjęcia. Siły białoruskie są gotowe do ostrej reakcji na wszelkie ataki”.

Wiktar Chrenin o zgrupowaniu polskich sił na granicy z Białorusią.

Chrenin zapewnił, że stworzony system reagowania pozwala białoruskiej armii zapewnić bezpieczeństwo kraju. W tym również, jeżeli zajdzie taka potrzeba, przy współpracy z głównym strategicznym sojusznikiem Białorusi – Federacją Rosyjską.

Źródło: BELTA / Telegram

Fot: Facebook/ Министерство обороны Республики Беларусь

One thought on “„Białoruś jest gotowa bronić swoich granic, jeśli trzeba z udziałem Rosji”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja chce zakazać sprzedaży detergentów rejonie jeziora Bajkał

pt. lis 12 , 2021
Do Dumy Państwowej wpłynęły poprawki do ustawy federalnej „O ochronie jeziora Bajkał”, które zakazują sprzedaży detergentów na terenie wokół jeziora. Grupa deputowanych pod przewodnictwem przewodniczącego Komisji Ekologii, Zasobów Naturalnych i Ochrony Środowiska Dmitrija Kobylkina wprowadziła do Dumy Państwowej poprawki do ustawy federalnej „O ochronie jeziora Bajkał„. Dokument publikowany jest w Systemie Wsparcia Legislacyjnego. Zgodnie z tekstem […]