Minister kultury Białorusi o Eurowizji. Słowiański Bazar – to jest prawdziwy konkurs

Minister kultury Białorusi Anatolij Markiewicz skomentował decyzję Eurowizji o odsunięciu Białorusi od uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu. Stwierdził, że nie ma czego żałować.

Markiewicz podzielił się swoimi przemyśleniami na wizji programu ONT. Stwierdził, że konkurs Eurowizji zaczął w ostatnich latach „podmieniać ogólnoludzkie pojęcia” i zapewnił, że Białorusini przezwyciężą trudności, które w związku z tym się pojawiły.

Czytaj także: Europa Wschodnia na Eurowizji: muzyczne święto w cieniu sporów polityczno-społecznych

Minister wykorzystał okazję do przypomnienia, że w Białorusi odbywa się w tym roku w Witebsku. „Międzynarodowy festiwal „Słowiański Bazar”, który odbywa się co roku przy wsparciu władz kraju w cudownym mieście Witebsk – to są prawdziwe konkursy, to prawdziwe mistrzostwo – powiedział Markiewicz.

26 marca organizatorzy konkursu Eurowizja 2021 poinformowali, że piosenka grupy „Галасы ЗМеста” jest niezgodna z regulaminem konkursu i tym samym wykluczyli Białoruś z uczestnictwa. Piosenka „Ja cię nauczę” zespołu miała wyśmiewać prodemokratyczne protesty w kraju oraz ich uczestników.

Słowiański Bazar, a właściwie Międzynarodowy Festiwal Sztuk „Słowiański Bazar w Witebsku” to organizowany od 1992 roku festiwal muzyczny pod patronatem władz państwa. Na festiwalu wielokrotnie pojawiał się Alaksandr Łukaszenka. W tym roku festiwal ma odbywać się w dniach 14-19 lipca. Pełną informację na temat festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie TUTAJ.

Fot. RIA Novosti archive, image #323307 / Ivan Rudnev / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Czternastopłytowy box chopinowski Tatiany Shebanovej

pon. marzec 29 , 2021
Nowe wydawnictwo płytowe Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zawiera prawie wszystkie utwory Chopina w poruszających nagraniach Tatiany Shebanovej. Tatiana Shebanova należała do najwybitniejszych pianistek swojego pokolenia. Była laureatką X Konkursu Chopinowskiego w 1980 roku i niezmiennie zachwycała publiczność swymi interpretacjami dzieł Fryderyka Chopina. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i wyjątkową muzykalnością, rozkochana była […]
Tatiana Shebanova Chopin