Belorusneft chce zwiększyć dwukrotnie wydobycie gazu ze złóż na terytorium Rosji

1

Znajdująca się na terenie Rosji filia Belorusnefti OAO Jangpur planuje co najmniej dwukrotnie zwiększyć wydobycie gazu i gazo-kondensatów w 2020 roku w porównaniu z 2019.

Według prognoz przedstawionych przez koncern agencji BELTA Jangpur ma wydobyć w tym roku 700 mln metrów sześciennych gazu i 80 tys. ton gazo-kondensatów. Średnio w ciągu doby ze złoża pozyskuje się 2,55 mln m3 gazu.

Firma wydobywa gaz z nowego złoża Metelno. Pierwsze wydobycie miało tam miejsce w 2016 roku. Do tego momentu wydobycie firmy Jangpur sukcesywnie malało. Od roku wydobycie ze złoża Metelno odbywa się już w ilości przemysłowej. Obecnie trwa rozbudowa infrastruktury, która pozwoli zwiększyć produkcję ze złoża oraz ograniczyć koszty transportu. Z rozwojem wydobycia przez firmę Jangpur wiążą się całe plany Belorusnefti w obszarze wydobycia gazu.

Gazo-kondensaty mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla benzyny i na obszarze dawnego Związku Radzieckiego wykorzystuje się je wciąż jako paliwo dla ciężarówek.

Niedawno Belorusneft informowała o odkryciu dwóch nowych źródeł gazu na terytorium Białorusi, które również zamierza eksploatować.

Źródło: Belta

Fot. Neznayka / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

One thought on “Belorusneft chce zwiększyć dwukrotnie wydobycie gazu ze złóż na terytorium Rosji

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wojna w czasach zarazy – rozmowa z Claudią Zygmunt, koordynatorką misji Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie

śr Cze 17 , 2020
Zmrożony pandemią koronawirusa świat zapomniał już niemal kompletnie o konflikcie na wschodzie Ukrainy, który trwa nieprzerwanie od 2014 roku. W strefie przyfrontowej wciąż jednak żyją ludzie, starając się ułożyć jakoś swoje życie. Takim właśnie osobom pomaga obecna tam Polska Akcja Humanitarna. Bartosz Tesławski: Czym zajmuje się Polska Akcja Humanitarna na […]
Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom konfliktu na Ukrainie