Zełenski spotkał się z szefem Apple

Podczas roboczej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w siedzibie firmy w Cupertino z prezesem Apple Timem Cookiem.

Prezydent Ukrainy zauważył, że sukces Apple, który z garażowego startupu stał się najdroższą korporacją na świecie, inspiruje tych, którzy dziś zmieniają branżę cyfrową.

Podkreślił, że rodzimy sektor IT rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, a oficjalne otwarcie biura Apple w Ukrainie jest dodatkowym dowodem na rozwój rynku ukraińskiego.

– Już dziś Ukraina jest potężnym globalnym centrum IT. Nasi specjaliści z powodzeniem współpracują z firmami z listy Fortune 500, w tym z Apple – mówił podczas spotkania z szefem Apple.

Wołodymyr Zełenski opowiedział Timowi Cookowi o osiągnięciach Ukriany w sferze IT i wyraził zainteresowanie dalszym rozszerzaniem obecności Apple w Ukrainie, w szczególności poprzez zespoły wsparcia online, moderatorów Apple Music i AppStore oraz serwis urządzeń.

Głowa państwa i jego zespół przedstawili też projekt „Action City” prezesowi Apple’a.

Ponadto podczas spotkania omówiono możliwości współpracy w zakresie edukacji programistycznej dla uczniów, studentów, weteranów, pracowników służby zdrowia, a także zapewnienie sprzętu komputerowego szkołom i nauczycielom.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Na Ukrainie zatwierdzili budżet na przeprowadzenie spisu ludności w 2023 roku

czw wrz. 9 , 2021
Przeprowadzenie spisu ludności zaplanowane jest na 2023 rok. O tym poinformował minister Oleg Niemczinow.  Komitet Budżetowy Rady Najwyższej zatwierdził na ten cel ponad 82 mln hrywien (ok. 18 mln zł).  „Przygotowujemy planowany spis na 2023 r. Miało to nastąpić w 2020 roku, ale z powodu pandemii musieliśmy to przełożyć. Wszystkie […]