Stadler będzie produkował pociągi w Ukrainie

W niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z Peterem Christophem Spulerem i Alexandrem Luftem, prezesami szwajcarskiej grupy Stadler CIS AG. Omawiali potencjalne otworzenie linii produkcyjnej taboru firmy na terytorium kraju.

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Peterem Christophem Spulerem i Alexandrem Luftem, prezesami szwajcarskiej grupy Stadler CIS AG o podpisanym porozumieniu o współpracy ich firmy z JSC Ukrzaliznytsia.

Odbyło się ono 7 maja po rozmowach z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Ministerstwa Przemysłów Strategicznych i Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

– W pełni wspieramy takie inwestycje w naszym kraju. Ukraina jest zainteresowana taką współpracą, o której rozmawialiśmy podczas oficjalnej wizyty prezydenta Konfederacji Szwajcarskiej na Ukrainie – powiedział podczas spotkania z prezesami szwajcarskiej firmy Wołodymyr Zełenski.

Stadler będzie teraz poszukiwał terenu pod budowę zakładu do produkcji pociągów podmiejskich i tramwajów miejskich. 

Kolejnym krokiem będzie transfer technologii i szkolenie pracowników w celu zapewnienia jakości produktu spełniającej standardy firmy. Zakład będzie koncentrował się zarówno na rodzimych ukraińskich konsumentach i uczestnictwie w przetargach, jak i na eksporcie produktów do innych krajów.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Aleksandr Murachowski odnalazł się cały i zdrowy. Szukano go przez 3 dni

pon. Maj 10 , 2021
Były ordynator szpitala w Omsku, Aleksandr Murachowski odnalazł się żywy po trzech dniach poszukiwań. Lekarz zaginął w lesie na polowaniu w piątek. Kiedy znajomi i służby szukały go w terenie, ten o własnych siłach dotarł do pobliskiej wsi. Aleksandr Murachowski był nie tylko szefem oddziału ratunkowego szpitala w Omsku, ale także piastuje […]