Awaria w fabryce kwasu azotowego pod Równem. Nad miastem unosi się pomarańczowa chmura

W zakładach chemicznych Rivneazot pod Równem nastąpiło awaryjne zatrzymanie produkcji kwasu azotowego, ponieważ doszło do rozhermetyzowania rurociągu. Nad fabryką unosi się pomarańczowa chmura, która zbliża się do miasta.

Jak podaje „Ukraińska Prawda” do zdarzenia doszło we wtorek po południu na przedmieściach Równego. W zakładach chemicznych PJSC „Rivneazot” nastąpiło awaryjne zatrzymanie produkcji kwasu azotowego.

Na szczęście nikt nie został ranny. Sytuacją zajęli się pracownicy przedsiębiorstwa. Oleg Arestarkhov, dyrektor ds. komunikacji w Group DF, poinformował, że rurociąg transportujący kwas azotowy został rozhermetyzowany.

Awaria w ciągu 40 minut została naprawiona. W jej wyniku na terenie zakładu doszło do jednorazowego uwolnienia gazów azotowych w niewielkich ilościach. Mowa o pomarańczowo-brązowej chmurze, która zawisła nad zakładem i kieruje się w stronę miasta.

Arestarkhov zapewnił jednak, że wskaźniki jakości powietrza mieszczą się w dopuszczalnych normach i nie ma zagrożenia dla środowiska i ludzi. Nie ma potrzeby zamykać okien.

Źródło: „Ukraińska Prawda

Zdjęcie: Zrzut ekranu z Instagram.com / tipove_rivne

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MSZ: Wizyta wiceministra Marcina Przydacza na Ukrainie

wt. lipiec 20 , 2021
Wiceminister Marcin Przydacz złożył w dniach 15-18 lipca 2021 wizytę na Ukrainie. Obejmowała ona konsultacje polityczne z wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy Wasylem Bodnarem, rozmowę z wiceszefem Biura Prezydenta Ukrainy Andrijem Sybihą, spotkania z szefem misji SMM OBWE na Ukrainie, ambasadorem Yaşarem H. Cevikiem, oraz szefem ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Antonem […]
Marcin Przydacz w Ukrainie