Były prezes jednego z rosyjskich banków i jego zastępca zatrzymani. Oskarża się ich o defraudację 1 mln rubli

Irina Volk z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji poinformowała agencję TASS o zatrzymaniu w Moskwie byłego prezesa jednego z komercyjnych baków i jego zastępcę. Obaj są oskarżeni o defraudację ponad 1 miliarda rubli.

– Pracownicy Głównej Dyrekcji Bezpieczeństwa Gospodarczego i Zwalczania Korupcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji wraz z kolegami z Dyrekcji Bezpieczeństwa Gospodarczego i Zwalczania Korupcji Dyrekcji Spraw Wewnętrznych Południowego Okręgu Administracyjnego Moskwy zatrzymali byłego przewodniczącego zarządu jednego z komercyjnych banków i jego zastępca, podejrzani o defraudację środków z instytucji kredytowej – powiedziała Irina Volk.

Śledczy z jej resortu ustalili, że obaj mężczyźni od września 2018 roku do stycznia 2020 roku wycofywali środki od klientów banków, udzielając niezabezpieczonych pożyczek kontrolowanym osobom. W wyniku tych działań na bilansie instytucji kredytowej utworzył się portfel potencjalnie złych kredytów o łącznej wartości ponad miliarda rubli.

Policja wszczęła już dochodzenie dot. oszustw na dużą skalę.

– Funkcjonariusze policji w obwodzie moskiewskim przeprowadzili ponad 20 rewizji. Wobec byłego prezesa zarządu banku i jego zastępcy wybrano środek zapobiegawczy w postaci pozbawienia wolności – dodała przedstawicielka rosyjskiego MSW.

Źródło: TASS

Zdjęcie: MSW Rosji

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

FAS: Apple zapłaci grzywnę w wysokości 12 milionów dolarów

wt. kwiecień 27 , 2021
26 kwietnia Federalna Służba Antymonopolowa Federacji Rosyjskiej nałożyła na firmę karę w wysokości ponad 906 milionów rubli za naruszanie prawa antymonopolowego. W 2019 FAS złożył pozew przeciwko korporacji na wniosek rosyjskiego producenta oprogramowania antywirusowego Kaspersky Lab. Apple miał bowiem z nieuzasadnionego powodu odrzucić wersję programu dla kontroli rodzicielskiej Kaspersky Sage […]