Rosyjska sieć MTS uruchomiła 5G w Rosji

Sieć MTS, jeden z głównych rosyjskich telekomów poinformowała o uruchomieniu dostępu do sieci 5G w popularnych miejscach w Moskwie.

Prędkość sieci ma sięgać 1,5 Gb/s i mogą z niej korzystać abonamenci MTS ze smartfonami dostosowanymi do obsługi sieci 5G.

Co ciekawe, nie będzie możliwości podłączenia się do sieci samodzielnie. MTS będzie sam wybierał abonentów, którzy znajdując się w jednej z lokacji z dostępną siecią 5G, będą mogli z niej skorzystać. Później dostęp dla nich pozostanie otwarty również w innych miejscach.

Pełna lista miejsc w Moskwie, w których będzie można podłączyć się do sieci 5G, dostępna jest na stronie operatora TUTAJ. Skorzystać z niej będzie można między innymi w Centrum Wystawowym WDNCh oraz na Łubiance.

MTS jako pierwszy w Rosji otrzymał licencję na dostarczanie usług mobilnych w standardzie 5G. Od lipca 2020 roku posiada dostęp do częstotliwości 24,25-24,65 GHz w 83 regionach Rosji.

Państwowe firmy Rostech i Rostelekom przedstawiły plan rozwoju sieci nowej generacji w Rosji, które zaakceptował rząd rosyjski. Do 2024 roku dostęp do 5G ma obejmować wszystkie miasta o liczbie mieszkańców powyżej 1 mln (jest ich w Rosji 15).

Źródło: Meduza.io

Fot. Facebook MTS

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś żąda ekstradycji Cichanouskiej. Odpowiedź litewskiego MSZ to czyste złoto

pt. mar 5 , 2021
W piątek Prokuratura Generalna Białorusi wysłała władzom Litwy wniosek o wydanie Swiatłany Cichanouskiej. Na dokument odpowiedział szef litewskiego MSZ Gabrielius Landsbergis. Napisał, że „szybciej piekło zamarznie” niż Litwa podejmie się rozpatrywania wniosku o ekstradycję opozycjonistki. „Litwa była i pozostanie murem, za którym znajdą schronienie wszystkie siły demokratyczne prześladowane przez reżimy” […]