Rosja podniesie cło na towary luksusowe z UE?

Ministerstwo Rozwoju przygotowało propozycję podwyższenia ceł na niektóre rodzaje win, piwa, wody toaletowe, perfumy, kosmetyki i inne towary konsumpcyjne importowane z Unii Europejskiej. 

Jak podaje gazeta „Wiedomosti” przedstawiciel Ministerstwa Przemysłu i Handlu powiedział, że w związku z przedłużeniem przez Komisję Europejską w czerwcu 2021 r. środków ograniczających do 30 czerwca 2024 r. Rosja ma prawo zawiesić koncesje handlowe dla krajów europejskich w kwocie równoważnej szkodom wyrządzonym Federacji Rosyjskiej. 

– Takie środki nie są sankcjami, ich stosowanie jest zgodne z zasadami WTO i obowiązują tylko przez okres, w którym będzie obowiązywał specjalny środek ochronny przeciwko rosyjskim wyrobom metalowym – podkreślił. 

W tej chwili Ministerstwo Przemysłu i Handlu rozmawia z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego na temat możliwości wprowadzenia tych środków i podwyżki cła.

Czytaj także: Moët Hennessy w Rosji nie będzie już szampanem

Według gazety lista towarów może ulec zmianie. W szczególności listę można uzupełnić o sprzęt rolniczy, lodówki, obuwie i inne.

Należy zauważyć, że departament nie określił jeszcze kwoty nowych ceł, ale stawki mogą być zaporowe.

Źródło: „Wiedomosti

Zdjęcie: Pixinio.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Koronawirus w Rosji ponownie przybiera na sile

pt. paź 1 , 2021
– W Rosji nadchodzi trudny okres ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa – powiedziała w czwartek wicepremier Federacji Rosyjskiej Tatiana Golikova na posiedzeniu Rady ds. Opieki w Sferze Społecznej. – Teraz ponownie wkraczamy w trudny okres. Wzrasta zachorowalność na COVID-19. Proszę o zachowanie ostrożności, przestrzeganie wszystkich restrykcji, dbanie o […]