Zakończono układanie pierwszej nitki Nord Stream 2

W piątek zakończono układanie rur pierwszej nitki Nord Stream 2. Informację na ten temat przekazał sam prezydent Rosji, Władimir Putin.

– W piątek zakończyło się układanie rur pierwszej nitki gazociągu Nord Stream 2. Trwają prace przy drugiej nitce magistrali – poinformował w piątek prezydent Rosji Władimir Putin, który był jednym z prelegentów na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

Dodał także, że koncern Gazprom jest gotowy do zapełnienia surowcem gazociągu.

Przypomnijmy, że Nord Stream 2 ma przesyłać gaz po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec z pominięciem krajów bałtyckich, Białorusi, Ukrainy i Polski. To oczywiście wywołuje sprzeciw tych krajów, bo wyraźnie podważa ich bezpieczeństwo energetyczne uzależniając je od kaprysów Rosji.

W dużej mierze gazociąg jest już ukończony. Brakuje mu niespełna 120 km rurociągu drugiej nitki na duńskich wodach terytorialnych.

Źródło: TASS

Fot. Flickr.com / Jürgen Mangelsdorf

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Artem Shraibman opuścił Białoruś. Mówił o nim Protasiewicz

sob Cze 5 , 2021
Dziennikarz Artem Shraibman opuścił Białoruś i znajduje się obecnie w Ukrainie. Przyczyną było wspomnienie o nim w „wywiadzie”, którego telewizji ONT udzielił zatrzymany opozycjonista Roman Protasiewicz. Informacjami o swoim wyjeździe Shraibman podzielił się na swoim kanale w Telegramie Facebooku: „Wyszło ironicznie. Rano 3 czerwca ukazuje się wydanie projektu Redakcja, które […]