Nord Stream 2 ukończony, ale na przesył gazu trzeba jeszcze poczekać

1

Dostawy gazu przez Nord Stream 2 nie rozpoczną się 1 października, powiedział w środę dziennikarzom prezes Gazpromu Aleksiej Miller.

Odpowiadając na pytanie, że w mediach pojawiły się informacje, że dostawy gazu przez Nord Stream 2 mogą rozpocząć się 1 października, prezes Gazpromu Aleksiej Miller zaprzeczył.

Budowa gazociągu Nord Stream 2 została ukończona kilka dni temu. Informacje na temat terminu rozpoczęcia przesyłu gazu opublikował Bloomberg.

Gazociąg przed uruchomieniem musi przejść badania techniczne i certyfikację. 

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w środę, że proces uzyskiwania zgody na uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 może potrwać około czterech miesięcy.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Jürgen Mangelsdorf

One thought on “Nord Stream 2 ukończony, ale na przesył gazu trzeba jeszcze poczekać

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka wręczył państwowe odznaczenia w przededniu nowego, kontrowersyjnego święta

czw. wrz. 16 , 2021
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka wręczył odznaczenia państwowe w przeddzień pierwszych obchodów Dnia Jedności Narodowej. Uroczysta ceremonia odbyła się w Pałacu Niepodległości.  Dzień Jedności Narodowej obchodzony jest w Białorusi, żeby uczcić wydarzenia z 17 września 1939 roku, czyli napaść Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Święto zostało ogłoszone przez Aleksandra Łukaszenkę na […]