Nietypowa decyzja rosyjskiego ministerstwa pracy. Chodzi o zasiłki

Ministerstwo Pracy i Ochrony Socjalnej Rosji zmieni zasady przyznawania świadczeń dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat oraz świadczeń dla samotnych rodziców z dziećmi w wieku od ośmiu do 17 lat. 

Teraz świadczenia socjalne w Rosji są przydzielane z uwzględnieniem tego, czy pełnoletni członkowie rodziny mają zarobki (pensję, stypendium, dochód z tytułu prowadzonego przedsiębiorstwa lub emeryturę) lub nie posiadają dochodów z powodu trudnej sytuacji życiowej. 

Czytaj również: Rosja chce wprowadzić u siebie Dzień Ojca

„Zmieniamy zasady: okres od momentu rejestracji wniosku o przyznanie zasiłku do porodu będzie uważany za obiektywną przyczynę braku zarobków” – napisało Ministerstwo Pracy Rosji w komunikacie opublikowanym na Instagramie.

Oznacza to, że Rosja uznaje administracyjnie płód za dziecko, które już w okresie ciąży będzie podlegało ochronie socjalnej.

Według resortu zmiany w zasadach przyznawania świadczeń zostaną wprowadzone przed końcem roku.

W maju 2021 r. prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o nowych środkach wspierania samotnych rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży. 

Na te środki rząd rosyjski przeznaczył 46,6 mld rubli z Funduszu Rezerwowego. W lipcu 2021 r. rosyjski rząd zatwierdził dekret w sprawie trybu i warunków wyznaczania oraz wypłacania miesięcznych świadczeń kobietom w ciąży i samotnym rodzicom z dziećmi.

Źródło: Instgram.com

Zdjęcie: Pxhere.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Nord Stream 2 ukończony, ale na przesył gazu trzeba jeszcze poczekać

śr. wrz. 15 , 2021
Dostawy gazu przez Nord Stream 2 nie rozpoczną się 1 października, powiedział w środę dziennikarzom prezes Gazpromu Aleksiej Miller. Odpowiadając na pytanie, że w mediach pojawiły się informacje, że dostawy gazu przez Nord Stream 2 mogą rozpocząć się 1 października, prezes Gazpromu Aleksiej Miller zaprzeczył. Budowa gazociągu Nord Stream 2 […]