Siłownie i fitness w Rosji podrożeją. Ceny na karnety wzrosną nawet o 10 proc.

Stowarzyszenie Operatorów Branży Fitness w Rosji poinformowało w poniedziałek, że przewiduje wzrost cen usług w całej branży – podaje agencja TASS.

Średni koszt abonamentów w klubach fitness w Rosji może wzrosnąć o nawet 10 proc. i to jeszcze w tym roku Jest to wynik rosnących kosztów operacyjnych – przewiduje Association of Fitness Industry Operators (AOFI).

AOFI kojarzy możliwy wzrost cen usług fitness ze średnim 20-procentowym wzrostem kosztów funkcjonowania klubów w 2021 roku ze względu na zeszłoroczny lockdown, kiedy placówki zawiesiły pracę na 3-6 miesięcy w zależności od regionu. 

Według AOFI duże sieci podniosą ceny dodatkowych usług sportowych o 5 proc. Podwyżki planowane są już na jesień.

Szefowa AOFI Olga Kiseleva dodała, że ​​ostateczny wzrost cen będzie zależał od wypłacalności mieszkańców poszczególnych regionów kraju i polityki operatorów. 

Z kolei właściciel sieci Jekaterinburg Powerhouse Gym, Anton Girenko-Kotsuba powiedział, że w jego regionie nie będzie indeksacji cen ze względu na dużą konkurencję i dumping na rynku. 

Zdaniem ekspertów popyt na rynku usług fitness tworzą przedstawiciele klasy średniej, którzy w mniejszym stopniu borykali się ze spadkiem dochodów w okresie kryzysu, więc nie powinno być problemu ze spadkiem zapotrzebowania na tego typu usługi.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Pixabay.com / kreativgarasch

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Para z Petersburga podczas kłótni spadła z balkonu [FILM]

wt Cze 1 , 2021
Do sieci trafił film, na którym przechodzień zarejestrował kłótnię pary Rosjan na balkonie jednej z kamienic w Petersburgu. W pewnym momencie stalowa barierka zarwała się i razem ze znajdującymi się na balkonie lokatorami spadła na ziemię. Na szczęście oboje przeżyli upadek. O sprawie pisze „Komsomolska Prawda”. Para Rosjan Olga Wołkowa […]