Coraz więcej Rosjan dopuszcza niepłacenie podatków

Jak donosi portal RBC, powołując się na badania przeprowadzone przez Centrum Badań Strategicznych, Rosjanie w coraz większej liczbie dopuszczają zaprzestanie płacenia podatków. Ponad 45% respondentów badania przeprowadzonego w maju, w związku z pandemią koronawirusa i spadkiem dochodów mieszkańców uważa za dopuszczalne wstrzymanie się z płaceniem podatków.

Liczba Rosjan, którzy akceptują unikanie danin na rzecz państwa, wzrosła o 10% w porównaniu z analogicznym badaniem przeprowadzonym na koniec 2019. W grudniu ponad połowa (54% respondentów) uznawało, że podatki są obowiązkowe i nie można usprawiedliwiać tych, którzy ich nie płacą.

Eksperci CBS wiążą rosnący sceptycyzm Rosjan wobec płacenia danin na rzecz państwa z pogarszającą się sytuacją finansową obywateli. Ponad 60% badanych stwierdziło u siebie spadek realnych dochodów w porównaniu z lutym 2020, a 43% z nich uważa, że ich dochody spadły o ponad 15%. 53% obawia się również obniżek płac w najbliższej przyszłości.

Źródło: RBC.ru

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Belorusneft odkryła dwa złoża ropy na wschodzie Białorusi

wt Maj 26 , 2020
Na Białorusi odkryto dwa złoża ropy naftowej w rejonie chojnickim obwodu homelskiego, graniczącym z Rosją i Ukrainą poinformował rzecznik prasowy koncernu Belorusneft. Nowe złoża stanowią część nieczynnego rowu tektonicznego Prypeci (aulakogenu), obfitego również w złoża soli, węgla i wód termalnych. Nowe złoża znajdują się na głębokości ponad 4000 metrów. Łączną […]