Co trzeci Rosjanin przeciwny czterodniowemu tygodniowi pracy

1

Ponad jedna trzecia Rosjan sprzeciwia się ewentualnemu wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy – wynika z badania agencji pracy Superjob, o którym pisze TASS.

Według Superjob pomysł wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy popiera obecnie 44 proc. aktywnych zawodowo Rosjan. 34 proc. respondentów jest temu przeciwnych. Dlaczego? Ich głównym argumentem jest prawdopodobny spadek dochodów.

Czytaj również: Miedwiediew zabrał głos na temat czterodniowego tygodnia pracy

Jednocześnie prawie dwie trzecie (63 proc.) respondentów jest przekonanych, że w ciągu czterech dni mogliby wykonać mniej więcej tyle samo pracy, co w standardowym pięciodniowym tygodniu. 

Innego zdania jest prawie jedna czwarta (24 proc.) ankietowanych, która uważa, że ​​cztery dni nie wystarczyłyby na wypełnienie wszystkich obowiązków.

W porównaniu z podobnym badaniem agencji przeprowadzonym w lutym nieznacznie wzrosła liczba zwolenników wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy (z 39 proc. do 44 proc.). 

Na razie czterodniowy tydzień pracy w Rosji to mrzonki, bo tylko 5 proc. rosyjskich firm nie wykluczyło przejścia na taki format pracy, a w 1 proc. taki harmonogram już obowiązuje. 

Z kolei w trzech na cztery firmy (76 proc.) taki format nie był nawet dyskutowany i brany pod uwagę, a jedynie w 12 proc. firm jedynie o tym dyskutowano, ale uznano, że jest to opcja nie do przyjęcia.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / RonaldCandonga

One thought on “Co trzeci Rosjanin przeciwny czterodniowemu tygodniowi pracy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łotwa i Estonia otworzyły się na turystów z Ukrainy

pon. lipiec 19 , 2021
Łotwa i Estonia otworzyły granice dla obywateli Ukrainy dla wszystkich rodzajów podróżnych, w tym turystów. To kolejne kraje znoszące ograniczenia dla Ukraińców. Turyści oraz inni podróżni z Ukrainy mogą łatwiej wjechać do kolejnych dwóch krajów UE. Zgodnie z zaleceniami Rady Unii Europejskiej państwa członkowskie powinny znosić ograniczenia dla przybywających z […]