Zełenski powiedział, że Ukraina przeprowadzi spis ludności z pomocą Apple

Ukraina będzie drugim krajem na świecie, który przeprowadzi spis ludności we współpracy z Apple, powiedział Zełenski. Stany Zjednoczone zrobiły to jako pierwsze.

Ostatni spis ludności na Ukrainie odbył się 20 lat temu.

Ukraina podpisała memorandum z Apple w sprawie spisu ludności. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o tym na Twitterze 30 listopada.

„Jestem dumny, że Ukraina będzie drugim krajem na świecie, który przeprowadzi spis we współpracy z Apple. W dniu dzisiejszym podpisano ważne Memorandum o wzajemnym rozumieniu pomiędzy Ministerstwem Transformacji Cyfrowej a tym technologicznym gigantem. Cyfryzacja jest bezwarunkowym priorytetem dla naszego państwa” – powiedział Zełenski.

Memorandum przewiduje współpracę, wymianę informacji oraz wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki w szeregu inicjatyw. W szczególności spółka będzie współpracować z ministerstwem w ramach Ogólnoukraińskiego Spisu Powszechnego 2023. 

Firma będzie wspierać Ministerstwo Finansów w opracowywaniu i identyfikowaniu priorytetowych projektów związanych z przejściem Ukrainy na tryb elektroniczny oraz poprawą doświadczenia interakcji obywateli z władzami publicznymi. Przykładowo Apple zapewni wsparcie w zakresie użytkowania i ulepszania aplikacji „Dija” opartej na systemie operacyjnym iOS.

Zgodnie z Memorandum, firma będzie również współpracować z Ministerstwem w celu zwiększenia umiejętności cyfrowych Ukraińców, w szczególności w celu zidentyfikowania możliwości szkolenia zawodowego ukierunkowanego na wspieranie nauczycieli korzystających z platformy iOS. Pojawią się również inicjatywy mające na celu wprowadzenie technologii cyfrowych do sektora opieki zdrowotnej.

Ministerstwo Finansów opracowuje obecnie specjalny projekt, na realizację którego planuje się przeznaczyć z budżetu 80 mln hrywien.

Źródło: president.gov.ua

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenko odgraża się Polsce ws. dostaw gazu

śr. gru 1 , 2021
Alaksandr Łukaszenka powiedział w wywiadzie dla RIA Nowosti, że jest gotowy wstrzymać dostawy gazu i ropy z Rosji, jeśli Polska zamknie granicę z Białorusią. – Słuchaj, jak mnie Polacy będą „dusić”, czy ktoś tam jeszcze, czy mam zamiar patrzeć na jakieś kontrakty? Daj spokój, o czym ty mówisz? – powiedział […]