Zełenski dziękuje NATO za deklarację, że Ukraina zostanie członkinią NATO. Jest jedno ale…

1

Prezydent Wołodymyr Zełenski skomentował państw członkowskich NATO, które podczas szczytu w poniedziałek w Brukseli zadeklarowały, że Ukraina stanie się członkinią Sojuszu.

– Jesteśmy wdzięczni członkom NATO za tak logiczną decyzję, która w pełni potwierdziła decyzję szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 roku. Jednocześnie w decyzji tegorocznego szczytu brakuje konkretnych terminów na kolejne kroki w naszym zbliżeniu z NATO, na które liczyliśmy – powiedział w poniedziałek Wołodymyr Zełenski.

Przypomnijmy, ze państwa członkowskie NATO z zadowoleniem przyjęły znaczące reformy euroatlantyckie, które Ukraina już wdrożyła, i potwierdziły swoją gotowość do dalszego udzielania jej wsparcia we wdrażaniu reform w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony.

– Będziemy kontynuować kurs reform bezpieczeństwa i obronności w celu dalszego spełniania standardów interoperacyjności z państwami członkowskimi NATO – podkreślił prezydent Ukrainy.

– Ukraina, nie będąc członkiem NATO, już teraz wnosi znaczący wkład w bezpieczeństwo euroatlantyckie. Konfrontacja z rosyjską agresją na wschodzie, podczas której niestety nadal giną ukraińscy żołnierze, jest naszym nieocenionym wkładem w bezpieczeństwo całego obszaru euroatlantyckiego – dodał Zełenski.

Zdjęcie i źródło: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

One thought on “Zełenski dziękuje NATO za deklarację, że Ukraina zostanie członkinią NATO. Jest jedno ale…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin zabrał głos ws. Pratasiewicza i Nawalnego

wt. czerwiec 15 , 2021
Stacja NBC opublikowała pierwszą część wywiadu z Władimirem Putinem. Prezydent Rosji zabiera w nim głos ws. aresztowania Ramana Pratasiewicza i więzienia Aleksieja Nawalnego. Władimir Putin niechętnie wypowiada się na temat więźniów politycznych, a już w ogóle na temat Aleksieja Nawalnego. Nawet gdy jest pytany o niego i musi odpowiedzieć, to […]