Ukraina ma ustawę zakazującą antysemityzmu

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę O zapobieganiu i przeciwdziałaniu antysemityzmowi na Ukrainie, uchwaloną przez Radę Najwyższą 22 września 2021 r.

Dokument ma na celu stworzenie mechanizmu legislacyjnego do zwalczania antysemityzmu na Ukrainie i zapobiegania jego przejawom w celu ochrony praw człowieka, zapobiegania przypadkom ksenofobii, rasizmu i dyskryminacji.

Wdrożenie tej ustawy jeszcze bardziej wzmocni kulturę tolerancji w społeczeństwie ukraińskim.

Poparcie Wołodymyra Zełenskiego dla tej ustawy świadczy o konsekwentnym stanowisku Prezydenta i naszego państwa w sprawie zapobiegania tak haniebnemu zjawisku, jak antysemityzm na Ukrainie. 

Dokument w szczególności definiuje termin antysemityzm i wymienia jego przejawy. Ustawa zawiera również zasadę zakazującą antysemityzmu i jego przejawów. 

Naruszenie wymogów tej ustawy pociąga za sobą odpowiedzialność cywilną, administracyjną i karną. Obejmują one prawo do odszkodowania za szkody materialne i moralne wyrządzone osobie w wyniku antysemityzmu i jego przejawów. 

Dokument wchodzi w życie następnego dnia po jego publikacji.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

PKB Białorusi wzrosło o 3%. Eksport bije rekord z 2013 roku

pon. październik 11 , 2021
Pomimo obłożenia Białorusi licznymi sankcjami jej gospodarka rośnie. Co szczególnie zaskakuje, znacząco wzrósł eksport do państw Unii Europejskiej. Produkt Krajowy Brutto Białorusi w okresie styczeń-sierpień 2021 wzrósł o 3%. Poinformował o tym wicepremier Nikołaj Snopkow podczas spotkania na temat przeciwdziałaniu sankcjom. „Ogólnie rzecz biorąc, w tym roku gospodarka rozwija się […]