Zełenski podpisał ustawę o reformie „Ukroboronpromu”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o reformie Ukroboronpromu, co stanowi punkt przełomowy w długim i trudnym procesie tworzenia nowych podstaw prawnych dla rozwoju ukraińskiego państwowego przemysłu obronnego.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o reformie państwowego koncernu Ukroboronprom. Wydarzenie to jest punktem w długim i złożonym procesie tworzenia nowej podstawy prawnej dla rozwoju ukraińskiego państwowego przemysłu obronnego. to nowy punkt wyjścia dla ukraińskiej obrony” – poinformował dyrektor generalny Ukroboronpromu Jurij Gusiew.

Czytaj również: Ukraina zwiększa budżet na zbrojenia

Jak powiedział Jurij Gusiew, reforma wzmocni zdolności obronne Ukrainy i strukturalnie zresetuje 118 odrębnych przedsiębiorstw Ukroboronpromu, z których 21 znajduje się na tymczasowo okupowanych terytoriach.

Gusiew zauważył, że reforma pozwoli wprowadzić nowoczesne podejście do ładu korporacyjnego przy minimalnym ryzyku korupcji; pozwoli na tworzenie wspólnych przedsięwzięć z partnerami krajowymi i zagranicznymi; transfer technologii i przyciąganie inwestycji bezpośrednich.

Wcześniej informowano, że Państwowy Koncern Ukroboronprom podpisał umowę o współpracy z międzynarodową grupą firm Babcock International w sprawie rozwoju Sił Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Nawalny został laureatem polskiej nagrody „Rycerz Wolności”

niedz. paź 3 , 2021
Rosyjski polityk opozycyjny Aleksiej Nawalny został laureatem Nagrody Polskiego Rycerza Wolności. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na 5 października w Warszawie. Zamiast przebywającego w więzieniu Nawalnego nagrodę otrzymają jego koledzy Leonid Wołkow i Władimir Miłow. W tym roku Nawalny również zdobył nagrody Fundacji Borysa Niemcowa i Genewskiego Forum Praw Człowieka.  […]