Zełenski obiecał pomoc finansową dla 150 000 dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kto otrzyma środki pieniężne?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział jednorazową pomoc finansową dla dzieci z rodzin wielodzietnych o niskich dochodach. Głowa państwa zapewnia, że ​​środki zostaną rozdysponowane w sierpniu.

Zełenski powiedział, że Gabinet Ministrów powinien wkrótce opracować mechanizm, dzięki któremu płatności będą przekazywane dzieciom. Na realizację inicjatywy prezydenta przeznaczono ok. 300 mln hrywien (ok. 435 000 zł), z których wesprze prawie 150 tys. dzieci.

Według rzecznika prezydenta Serhija Nikiforowa kwota pomocy wyniesie 2000 hrywien (ok. 300 zł) na dziecko.

Zełenski podkreślił też, że inicjatywa ta nie powinna ograniczać się do wypłaty pomocy. Zaznaczył, że urzędnicy państwowi i wszyscy przedstawiciele lokalnego systemu samorządowego muszą zadbać o to, by każda rodzina na Ukrainie mogła odpowiednio przygotować dzieci do roku szkolnego.

„Państwo zapewni zapłatę za każde dziecko z rodzin wielodzietnych o niskich dochodach, które tego potrzebuje. Ale wszyscy urzędnicy, zwłaszcza na szczeblu lokalnym, powinni ocenić, co jeszcze mogą zrobić, aby przygotować dzieci, póki jest czas przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – powiedział Zełenski.

Źródło: hromadske.ua

2 thoughts on “Zełenski obiecał pomoc finansową dla 150 000 dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kto otrzyma środki pieniężne?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Swiatłana Cichanouska spotkała się z prezydentem USA Joe Bidenem

śr. lipiec 28 , 2021
Cichanouska na spotkaniu z dziennikarzami powiedziała, czego dotyczyło spotkanie z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Cichanouska powiedziała, że jako polityk cieszy się ze spotkania z Bidenem. Prezydent USA miał powiedzieć, że na świecie trwa wojna między autokratyzmem i demokracją. Białorusinka powiedziała dziennikarzom, że Białoruś znajduje się na froncie tej wojny. Dlatego […]
Spotkanie Cichanouska Biden w Białym Domie