Zełenski zaapelował do Senatu USA o sankcje na Nord Stream 2

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, aby Senat USA przyjął poprawkę, która umożliwi przywrócenie sankcji nałozonych na Nord Stream 2.

„Szantażowanie Europy za pomocą gazu musi zostać na zawsze powstrzymane. Jesteśmy wdzięczni Izbie [Reprezentantów] za włączenie poprawki do NDAA, która zatrzyma Nord Stream 2. Prosimy wszystkich przyjaciół Ukrainy i Europy w Senacie USA, by poparli tę poprawkę na poziomie Senatu” – czytamy na Twitterze Wołodymyra Zełenskiego.

Przypomnijmy, że we wrześniu Izba Reprezentantów USA uchwaliła poprawki do budżetu obronnego (NDAA), które zezwalają na usunięcie możliwości odejścia od nałożonych sankcji na spółkę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthiasa Warniga, które administracja Joe Bidena wykorzystała, żeby zachować dobre relacje z Niemcami.

Autorką poprawki jest deputowana z Partii Demokratycznej Marcy Kaptur, która chce niedopuścić do uruchomienia gazociągu.

Zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin: Rosja jest gotowa pomóc rozwiązać kryzys migracyjny na granicy z Polską

niedz. lis 14 , 2021
Władimir Putin powiedział, że Rosja jest gotowa pomóc w każdy możliwy sposób rozwiązać sytuację z migrantami, która rozwinęła się na granicy Białorusi i UE. – Kiedy słyszymy wypowiedzi lub oskarżenia przeciwko nam, chcę wszystkim powiedzieć: zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami, nie zrzucajcie na nikogo własnych problemów, które podlegają rozstrzygnięciu przez […]